Trwa ładowanie...

Wirtualny spacer po warszawskich parkach

Ciekawy projekt stworzony przez warszawiaka

Wirtualny spacer po warszawskich parkach
d2aa0xw
d2aa0xw

Z inicjatywy pewnego warszawiaka powstała ciekawa strona. Dzięki niej możemy wirtualnie odbyć spacer po kilku warszawskich parkach - Agrykoli , Arkadii, Królikarni, Łazienkach Królewskich , Polu Mokotowskim , Ogrodzie Saskim , Parku Skaryszewskim i Szczęśliwickim, Ogrodzie Ujazdowskim oraz Wilanowie .

W ramach dotychczasowych prac nad projektem wykonanych zostało ponad 12000 zdjęć, w różnych porach roku i warunkach pogodowych. Następnie poddane zostały one procesowi składania zdjęć panoramicznych, w wyniku którego otrzymano ponad 200 panoram z 10 parków. Kolejnym etapem prac było stworzenie wirtualnych podróży po parkach, opracowanie szaty graficznej projektu oraz interfejsu. Łącznie na prace nad projektem poświęcono 2000 godzin.

Na stronie znajduje się wygodny panel, dzięki któremu dotrzemy do zdjęć parku wykonanych o różnych porach roku. Jest też mapa zielonej Warszawy, mapka parku, który oglądamy i jego opis. Wszystko pod ręką.

Podróż w czasie i przestrzeni

Głównym założeniem projektu jest ukazanie piękna parków oraz udowodnienie, iż warto je odwiedzać przez cały rok. Sceneria parków diametralnie się zmienia w ciągu roku, co sprawia że są one zawsze ciekawe. Niewątpliwą zaletą portalu jest możliwość szybkiego podróżowania w czasie pomiędzy różnymi porami roku i porównania ich ze sobą. Takie zestawienie pozwala docenić każdą z pór roku i dostrzec jak wielkie zmiany zachodzą w naszym otoczeniu.

d2aa0xw

Poznaj lepiej warszawskie parki

Przedstawienie parków w nowoczesnej i atrakcyjnej formie wizualnej umożliwia jednoczesne zwiedzanie parku oraz prezentowanie informacji i zdjęć w połączeniu z interaktywną mapą. Taka funkcjonalność pozwala na dokładniejsze poznanie przestrzeni, w której przebywamy. Wirtualny spacer może zatem zostać porównany do zwiedzania z przewodnikiem, który nie tylko ułatwia nam zwiedzanie, poprzez wskazania kluczowych atrakcji ale jednocześnie przekazuje nam o nich informacje.

Zdjęcia panoramiczne dokumentują stan faktyczny na dzień ich wykonania, w związku z czym z biegiem czasu staną się one źródłem historycznym.

Planowany jest dalszy rozwój projektu - przede wszystkim poszerzenie listy parków. Trzymamy kciuki - strona jest bardzo fajna!

Czytaj również: Labirynt Światła w Wilanowie [ZDJECIA]

d2aa0xw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aa0xw
Więcej tematów