Trwa ładowanie...

Wielki żoliborski wiosenny objazd rowerowy

Jak niegdyś nazywał się Dworzec Gdański i jak wyglądał? Gdzie była Wrząca Górka? Czy na „Sadach Żoliborskich” naprawdę były sady?

Wielki żoliborski wiosenny objazd rowerowy
d13s9z4
d13s9z4

W tę niedzielę, 12 kwietnia wiosenna edycja rowerowego zwiedzania Żoliborza! Poznamy różne rejony dzielnicy mknąc przez ścieżki rowerowe i nie tylko - mówi Piotr Wierzbicki z Warszawy na Wyrywki, organizator wielkiego żoliborskiego objazdu rowerowego. Zbiórka o 17:00 na wiadukcie przy Dworcu Gdańskim przy windzie od strony dworca. Wycieczka potrwa około 120 minut. Udział, jak zwykle, co łaska.

W trakcie wycieczki dowiemy się:
- Co widać z wiaduktu?
- Jak niegdyś nazywał się Dworzec Gdański i jak wyglądał?
- Kiedy powstało „Ognisko V”?
- Gdzie jest kobieta z różą?
- Gdzie był fort Pawła?
- Jakim instytutem kierował znany pisarz?
- Gdzie mieszkali barakowcy?
- Jak się jedzie wzdłuż „Serka”?
- Co pan przewodnik w wieku szczenięcym zamawiał chętnie w barze „Sady”?
- Gdzie jest starodawny trakt z Marymontu na Wolę?
- Gdzie była Wrząca Górka?
- Co zostało z punktu oporu „Buraków”?
- Czy na „Sadach Żoliborskich” naprawdę były sady?
- Jak wygląda soc-rokoko?
- Skąd się wziął „kanałek”?

d13s9z4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13s9z4
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj