Trwa ładowanie...

Ważna prośba od ratowników medycznych

"Nic nie kosztuje. Może uratować życie"

Ważna prośba od ratowników medycznych
d46fleu
d46fleu

Ratownicy medyczni wystosowali do wszystkich bez wyjątku prośbę, która nikogo nic nie kosztuje. Nawet nie wymaga wysiłlku fizycznego. Spełnienie jej może uratować życie - Twoje lub bliskiej nam osoby.

Ratownicy medyczni, którzy interweniują na miejscu wypadków , często napotykają na małe, ale decydujące o życiu trudności. Chodzi o kontakt z bliskimi poszkodowanych. Dlatego, zaproponowali abyśmy w specjalny sposób oznakowali w komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu.

Telefon komórkowy jest często jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, lub inne posobne informacje.

W związku z tym ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach.

Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in case of emergency). Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, IE3, itd. Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski.

d46fleu

Nie ma co czekać, spełnijcie tę prośbę, wpiszcie do swoich telefonów ICE i udostępnijcie tę informację dalej. To nic nie kosztuje, a samo w sobie jest po prostu bezcenne.

d46fleu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46fleu
Więcej tematów