Trwa ładowanie...

Warszawskie Targi Książki na Narodowym. Poznaj osobiście słynnych autorów

Święto literatury potrwa przez 4 dni - do niedzieli. W programie prawie 1500 spotkań, dyskusji, debat, konkursów i wystaw.

Warszawskie Targi Książki na Narodowym. Poznaj osobiście słynnych autorów
d3bmtos
d3bmtos

Dziś rozpoczynają się 7. Warszawskie Targi Książki. Na PGE Stadionie Narodowym zaprezentuje się ponad 800 wydawców z 25 krajów, blisko tysiąc autorów. Uroczyste otwarcie o 12.00. Święto literatury potrwa przez 4 dni - do niedzieli. W programie prawie 1500 spotkań, dyskusji, debat, konkursów i wystaw.

Tegorocznym gościem honorowym imprezy są Węgry. Jest to związane z przypadającą w tym roku rocznicą Rewolucji Węgierskiej z 1956 roku. Gala inauguracyjna Warszawskich Targów Książki będzie jednocześnie uroczystym otwarciem obchodów Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.

Gościem specjalnym natomiast jest Barcelona i literatura katalońska. Wśród atrakcji zaplanowano panel dyskusyjny z wiceprezesem klubu piłkarskiego FC Barcelona o związkach literatury i piłki nożnej.

Przyjdź i poznaj znakomitych autorów

Z czytelnikami na targach spotkają się między innymi: Jerzy Bralczyk, Jacek Dehnel, Józef Hen, Jacek Hugo-Bader, Hanna Krall, Zygmunt Miłoszewski, Jerzy Pilch, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Eustachy Rylski, Adam Wajrak, Krzysztof Varga, Adam Zagajewski.

d3bmtos

Publiczność pozna też nominowanych i laureatów ważnych polskich nagród literackich. Podczas targów ogłoszone zostaną nominacje do Nagrody Literackiej NIKE, Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej Gryfia. Zostaną ogłoszeni tegoroczni laureaci Honorowej Nagrody Warszawskich Targów Książki Ikar, Nagrody Fundacji Kultury Polskiej za promocję polskiej książki na świecie, Nagrody Magellana za najlepszą książkę turystyczną, Nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego.

Dzień Reportażu

Piątek będzie Dniem Książki Akademickiej i Naukowej. Tego dnia wieczorem poznamy tegorocznego laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Tradycyjnie sobota na targach to Dzień Reportażu.

W czasie targów przygotowano moc atrakcji dla dzieci i młodzieży. W sobotę i niedzielę na płycie Stadionu zaplanowano Warszawski Weekend Rodzinny i festiwal gier planszowych. Na zwiedzających targi będą czekały leżaki pod parasolkami, kawiarenka, program literacki.

Warszawskie Targi Książki pod względem liczby wystawców są największymi targami w Polsce.

d3bmtos

Źródło: (IAR)

d3bmtos
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bmtos
Więcej tematów