Trwa ładowanie...

Warszawiacy zadecydowali o lokalizacji pomników smoleńskich. Są wyniki ankiety

Stołeczny ratusz zapytał mieszkańców stolicy, czy pl. Piłsudskiego jest odpowiednią lokalizacją na postawienie pomników smoleńskich. Aż 71 proc. ankietowanych opowiedziało się przeciwko temu pomysłowi.

Warszawiacy zadecydowali o lokalizacji pomników smoleńskich. Są wyniki ankietyŹródło: East News, fot: Adam Burakowski/REPORTER
d14f7p5
d14f7p5

Badania przeprowadzono w listopadzie ubiegłego roku. Urzędnicy zapytali również o opinię na temat zarządzania placem. - Celem ankiety było poznanie opinii mieszkańców na temat decyzji Ministerstwa Infrastruktury dotyczącej przekazania placu wojewodzie mazowieckiemu – czytamy w komunikacie urzędu miasta. 66 proc. ankietowanych negatywnie oceniło również tę decyzję.

Reprezentacyjna lokalizacja

Sasin zapowiedział, że Komitet Społeczny Budowy Pomników w tym tygodniu przedstawi propozycje lokalizacji pomników Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar katastrofy smoleńskiej. Podobną deklarację składał już jednak w połowie stycznia.

Zobacz wideo: 93. miesięcznica smoleńska. Kaczyński: Chwała tym, którzy walczyli o prawdę

Pytany o miejsce, w którym staną pomniki, Sasin stwierdził, że "brane jest pod uwagę bardzo ścisłe centrum Warszawy", gdyż Komitet "nie chce z pomnikami wychodzić na peryferia", a lokalizacja musi być "reprezentacyjna". Nie potwierdził jednak, czy staną one na pl. Piłsudskiego.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Stopniał śnieg, Warszawa wygląda jak śmietnisko. "Ekipa sprzątająca ma urlop?"

d14f7p5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14f7p5
Więcej tematów