Trwa ładowanie...

Warszawa. Zwolnienie szefa anestezjologii w szpitalu MSWiA. Kto na jego miejsce?

W szpitalu MSWiA przy ul. Wołoskiej pracę stracił kierownik kliniki anestezjologii. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", zatrudniony na jego miejsce może być jeden z doradców rządu ds. walki z koronawirusem.

Warszawa. Szpital MSWiA przy ul. Wołoskiej w WarszawieWarszawa. Szpital MSWiA przy ul. Wołoskiej w WarszawieŹródło: Agencja FORUM, fot: Tomasz Hamrat
dzs3htv
dzs3htv

Dr Rafał Wójtowicz, od dwóch lat kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej, otrzymał wymówienie umowy o pracę 4 grudnia. Pozostanie jeszcze przez trzy miesiące.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", od przełożonych dr Wójtowicz dowiedział się, że jego miejsce ma zająć dr Konstanty Szułdrzyński, członek Rady Medycznej ds. walki z epidemią działającej przy premierze Mateuszu Morawieckim.

Listę rządowych ekspertów premier Morawiecki opublikował 7 listopada. Dr. Szułdrzyńskiego przedstawił jako kierownika Centrum Terapii Pozaustrojowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Szułdrzyński już tam jednak nie pracuje. Umowę rozwiązano z nim 30 listopada, za porozumieniem stron. Wniosek lekarz złożył sam. Z nieoficjalnych informacji wynika, że już wtedy miał na widoku zatrudnienie w szpitalu MSWiA.

Dr Szułdrzyński pytany o perspektywę objęcia tego stanowiska odpowiada, że nie potwierdza ani nie zaprzecza. Wiadomo, że nie spotkał się jeszcze z nowym zespołem, ale w zeszłym tygodniu został oprowadzony po szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym.

dzs3htv

Warszawa. Lekarze twierdzą, że zmiana jest uwarunkowana politycznie

Jak pisze dziennik, nie wiadomo, jakie są oficjalne przyczyny zwolnienia dr. Wójtowicza. On sam mówi o "pretekstach" i "powodach wyssanych z palca".

Dr. Artur Zaczyński, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala MSWiA nie udzielił "Gazecie Wyborczej" informacji na ten temat.

W zespole anestezjologów szpitala MSWiA panuje przeświadczenie, że zmiana na stanowisku jest motywowana względami politycznymi. Chodzi o to, żeby świeżo upieczonego członka Rady Medycznej przy premierze umieścić na eksponowanym stanowisku.

- Nie chodzi o to, że komuś przeszkadza dr Szułdrzyński, bo on podobno jest dobrym lekarzem, ale o to, że w środku pandemii wywalają człowieka, który stworzył cały nasz system pracy - mówi gazecie lekarz anestezjolog.

dzs3htv

Chodzi o wdrożony na początku pandemii system zabezpieczeń, śluz, ścieżek "czystych" (dla pacjentów bez COVID-19) i "brudnych" (dla pacjentów zakażonych), którego budowę nadzorował dr Wójtowicz.

Lekarze anestezjolodzy są kluczowi w walce z pandemią, bo odpowiadają za obsługę respiratorów. Spoczywa na nich obowiązek utrzymania przy życiu pacjentów w najgorszym stanie.

Klinika anestezjologii w szpitalu MSWiA jest jedną z największych w Polsce. 7 grudnia na oddziale przebywało 32 pacjentów z całej Polski. Wszyscy w stanie ciężkim. Jak podkreśla dr. Wójtowicz, zdecydowana większość wychodzi do domów.

dzs3htv

Na 9 grudnia, planowane jest spotkanie anestezjologów z władzami szpitala MSWiA.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dzs3htv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzs3htv
Więcej tematów