Trwa ładowanie...

Warszawa. Zmiany na ulicy Potockiej. Będzie bezpieczniej

Ul. Potocka na odcinku między ulicami Gwiaździstą a Mickiewicza będzie miała nową nawierzchnię, chodniki i zjazdy. Zmiany poprawią bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Nowa ulica powinna być gotowa do 31 sierpnia.

Warszawa. Zmiany na ulicy Potockiej. Będzie bezpieczniejŹródło: Zarząd Dróg Miejskich
djs5btk
djs5btk

Remont ulicy już trwa. Zgodnie z planem ma się zakończyć pod koniec wakacji - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Ul. Potocka to jedna z głównych ulic na Żoliborzu. Przebiega między ulicami Gwiaździstą a Słowackiego. Największe skrzyżowanie tworzy z ul. Mickiewicza. Przy Potockiej znajduje się wiele bloków mieszkalnych. Wjeżdża się od niej pod stadion Marymontu i na sąsiadujące korty tenisowe. Ulica pełni więc kilka funkcji w ruchu międzyosiedlowym i lokalnym.

Warszawa. Remont chodnika

Remont prowadzony jest na odcinku od ul. Gwiaździstej do ul. Mickiewicza. Fragment o długości 550 metrów zyska nową, równą nawierzchnię. Kolejne warstwy asfaltu zostaną wzmocnione specjalną siatką z włókna szklanego. Prace z tym związane nastąpią po zakończeniu układania krawężników. Przypadną na jeden z sierpniowych weekendów.

djs5btk

Nowy asfalt to tylko część prac. Remont obejmie również wszystkie zjazdy z ulicy, zatokę przystankową przy rondzie Turowicza a także chodniki. Chodnik zostanie położony też tam, gdzie go brakowało, czyli po północnej stronie ul. Potockiej – od skrzyżowania z ul. Drohicką w stronę ul. Gwiaździstej. Dzięki temu piesi będą mogli poruszać się po obu stronach ulicy.

Obecnie prowadzone prace nie są uciążliwe dla kierowców. Droga jest otwarta dla ruchu, który w ciągu dnia odbywa się wahadłowo. Tylko miejscami mogą pojawić się utrudnienia. Ulica zostanie zamknięta dopiero na czas asfaltowania, które prawdopodobnie uda się przeprowadzić w jeden z weekendów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

djs5btk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djs5btk
Więcej tematów