Trwa ładowanie...

Warszawa wysoko w rankingu. Jesteśmy rowerową stolicą Europy?

Mamy powód do dumy?

Warszawa wysoko w rankingu. Jesteśmy rowerową stolicą Europy?
d2stu86
d2stu86

Zgodnie z danymi zaprezentowanymi w raporcie "Transport-Sharing w Europie” warszawskie wypożyczalnie rowerowe plasują się na czwartym miejscu. Natomiast w wynajmie samochodów i skuterów elektrycznych miasto znajduje się w top dziesiątce.

Raport "Transport- Sharing w Europie" powstał na zlecenie Shop Alike. Przedstawia zestawienie miast pod względem najkorzystniejszych warunków wynajmu rowerów, skuterów i samochodów.

Warszawa znajduje się w tym rankingu na czwartym miejscu. Miasto dysponuje 28 jednośladowcami przypadającymi na 10 tys. mieszkańców. Imponują również ceny za godzinę korzystania z rowerów. Jest to średnio 1 zł. Wśród naszych rywali ceny wahają się od 0,17 zł do nawet 18,30 zł za godzinę.

Stolicę wciąż czeka dużo pracy w obszarze wynajmu skuterów elektrycznych. Na 10 tys. mieszkańców przypada liczba 0,4 sztuk pojazdów. Godzinny koszt podróży to kwota w wysokości 41,50 zł. W Berlinie taka przyjemność kosztuje 37 zł.

Samochody elektryczne również nie są powszechnie dostępne. Zgodnie z raportem, Warszawa dysponuje pięcioma samochodami w przeliczeniu na 10 tys. osób. Ceny jednak nie są korzystne. Zainteresowani zmuszeni będą zapłacić 66,30 zł. za jednogodzinną podróż. Dla porównania w Bratysławie koszt wynajmu to 6,20 zł.

d2stu86

W ogólnym podsumowaniu Paryż został liderem pod względem transport-sharingu w Unii Europejskiej. Stolica Francji ma do dyspozycji 77 rowerów więcej niż Warszawa, choć ceny są wyższe. Dodatkowo Paryż oferuje większą liczbę przyjaznych środowisku samochodów (19 sztuk na 10 tys. osób) i o 4,6 więcej od skuterów niż Warszawa.

Źródło: Portal Komunalny.pl

Oprac. Julia Grzybowska

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl

*Przeczytaj też: Jaki wykluczył z posiedzenia pełnomocników z ratusza. "Przekroczono pewne granice przyzwoitości" *

d2stu86
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2stu86
Więcej tematów