Trwa ładowanie...

Warszawa. Rusza konkurs na prowadzenie Punktów Informacji Europejskiej

Jest możliwa do zdobycia dotacja na prowadzenie działań informacyjnych, dotyczących Unii Europejskiej i służących zaangażowaniu obywateli. Podpowiadamy jak to zrobić.

Warszawa. Rusza konkurs na prowadzenie Punktów Informacji EuropejskiejŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d1w59cc
d1w59cc

Komisja Europejska, za pośrednictwem Przedstawicielstwa w Polsce, zachęca do składania wniosków na partnerów do prowadzenia punktów Europe Direct na latach 2021–2025.

"Zadaniem punktów Europe Direct jest aktywna komunikacja. Prowadzą działania informacyjne i służące zaangażowaniu obywateli, umożliwiając im w ten sposób podejmowanie świadomych decyzji, dotyczących przyszłości UE. Rozpowszechniają także wiedzę na temat sposobu funkcjonowania UE i jej systemu demokracji parlamentarnej. Dostarczają również informacji na temat kwestii, za które UE ponosi odpowiedzialność" – informuje w swoim komunikacie stołeczny ratusz.

Warszawa. Unia Europejska a obywatele – informacje zwrotne

Działania te przyczynią się do zwiększenia świadomości obywateli na temat tego, jakie korzyści wynikające z członkostwa ich państwa w UE, można czerpać na co dzień.

"Zobacz także: Debata prezydencka 2020. Drwiny z pytań do kandydatów. "Niezły odlot""

Dodatkowo punkty Europe Direct zapewniają obywatelom możliwość przekazywania informacji zwrotnych instytucjom UE.
Szczegółowe informacje na temat konkursu – m.in. potrzebne dokumenty do pobrania, można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej. Przewodnik dla wnioskodawców podaje niezbędne informacje na temat tego, w jaki sposób złożyć wniosek. Na stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce znajdują się dodatkowo informacje oraz różne pytania z odpowiedziami, które będą regularnie publikowane.

Termin składania wniosków upływa 15 października 2020 roku o godz. 17.00.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1w59cc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w59cc
Więcej tematów