Trwa ładowanie...

Warszawa. Ruch drogowy wraca do stanu sprzed epidemii

W pierwszej połowie roku z powodu epidemii koronawirusa liczba podróży znacznie spadła. Wiele osób zostało w domach. Teraz ruch drogowy powraca do normalności.

Warszawa. Ruch na drogach normalizuje sięWarszawa. Ruch na drogach normalizuje sięŹródło: Zarząd Dróg Miejskich, fot: Zarząd Dróg Miejskich
d20iozc
d20iozc

We wrześniu dzieci wróciły do szkół, a zakłady pracy przechodzą z pracy zdalnej na pracę sprzed ograniczeń. Jak podkreśla Zarząd Dróg Miejskich, widać to po wzroście ruchu pojazdów na stołecznych drogach.

W wybranych lokalizacjach specjaliści z ZDM-u porównali sytuację w ruchu drogowym, zestawiając dane z 2019 r. i z 2020 r. W kwietniu i maju br., kiedy obowiązywały ograniczenia, spadek ruchu był odczuwalny.

We wrześniu większość z obowiązujących restrykcji została zniesiona. Dało się to odczuć również na drogach. Na podstawie badań oszacowano, że obecnie ruch na drogach jest tylko o ok. 5% mniejszy niż we wrześniu ubiegłego roku.

Dodatkowo, z upływem czasu poziom ruchu coraz bardziej przybliża się do ruchu zarejestrowanego w 2019 roku.

d20iozc

Warszawa. Zmiana dla inwestorów

W związku z pandemią, w pierwszej połowie roku Biuro Polityki Mobilności i Transportu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie wydało komunikat, że wstrzymuje się wykonywanie pomiarów ruchu na skrzyżowaniach.

W związku z mniejszą liczbą pojazdów na ulicach, wykonane w tym okresie pomiary nie byłyby miarodajne.

Obecnie, ponieważ ruch drogowy w praktyce wrócił do stanu sprzed roku, BPMiT i ZDM zdecydowały o przywróceniu od 22 września możliwości realizacji pomiarów natężenia ruchu samochodowego, pieszego i rowerowego w warunkach miarodajnych, na cele analiz komunikacyjnych, projektów organizacji ruchu itp.

Jednocześnie Zarząd Dróg Miejskich informuje, że ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację, podmioty prywatne, które otrzymały pisma o możliwości realizacji pomiarów ruchu po 29 września, są zwolnione z tego obowiązku i mogą realizować pomiary od 22 września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d20iozc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20iozc
Więcej tematów