Trwa ładowanie...

Warszawa rozpoczyna nabór na stypendia dla doktorantów

Stolica zaprasza doktorantów warszawskich uczelni do udziału w drugiej edycji programu stypendialnego m.st. Warszawy. Roczne stypendia w kwocie do 30 tys. zł przyznane będą na projekty badawcze związane z funkcjonowaniem i rozwojem miasta.

Warszawa rozpoczyna nabór na stypendia dla doktorantówŹródło: Urząd m.st. Warszawa
dh49eky
dh49eky

Projekty mogą zgłaszać doktoranci, którzy interesują się Warszawą jako przedmiotem lub obszarem badań. Finansowe wsparcie młodych naukowców pozwoli miastu na wykorzystanie wyników badań naukowych przy podejmowaniu działań na rzecz mieszkańców – poinformował urząd miasta.

Stypendia dla doktorantów będą przyznawane na maksymalnie 12 miesięcy w łącznej kwocie do 30 000 zł na projekt. Wniosek o stypendium należy złożyć elektronicznie do 8 lipca.

- Instytucje i jednostki naukowe są kluczowe dla rozwoju Warszawy. To bezcenny zasób wiedzy, dlatego zachęcamy naukowców do angażowania się w dialog na temat przyszłości miasta – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Stypendia są przyznawane na projekty badawcze w obszarach wskazanych przez miasto. Doktorant, poza wsparciem finansowym, może liczyć również na opiekę pracownika merytorycznego urzędu miasta. W ramach opieki jest udostępnienie danych i opracowań lub pomoc w załatwieniu formalności, niezbędnych do przeprowadzenia badania. Wyniki badań mają odpowiadać na konkretne wyzwania, związane z funkcjonowaniem i rozwojem Warszawy.

dh49eky

Przy wyborze stypendystów brane są pod uwagę: naukowa wartość pracy, zgodność tematu ze wskazanymi obszarami badawczymi, aplikacyjny wymiar badania i uwzględnienie kontekstu lokalnego oraz zmiany społecznej.

Nabór jest prowadzony w poniższych obszarach:

1. Diagnoza kultury cyfrowej użytkowników m.st. Warszawy
2. Dzielnice innowacji, parki technologiczne, strefy laboratoriów badawczych
3. Ekologiczne źródła energii w miastach
4. Ekonomia behawioralna
5. Ekonomia cyrkularna
6. Ekonomia współdzielenia
7. Ewaluacja współpracy m.st. Warszawy i organizacji pozarządowych
8. Ewolucja modelu ustroju metropolitalnego Warszawy począwszy od narodzin miasta do ustroju, wynikającego z obowiązujących przepisów prawa, z uwzględnieniem historii insygniów organów władzy samorządowej i symboli m.st. Warszawy.
9. Innowacje w sektorze publicznym
10. Kultura innowacji
11. Przestrzenie publiczne. Klasyfikacja przestrzeni publicznych
12. Przestrzenie publiczne. Standard ulicy
13. Rolnictwo miejskie
14. Startupy w Warszawie
15. Szanowanie żywności przez młodzież. Przeciwdziałanie marnowaniu żywności w warszawskich szkołach ponadpodstawowych
16. Uwarunkowania prawne emisji obligacji detalicznych skierowanych do mieszkańców Warszawy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dh49eky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh49eky
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj