RegionalneWarszawaWarszawa rozpoczyna nabór na stypendia dla doktorantów

Warszawa rozpoczyna nabór na stypendia dla doktorantów

Stolica zaprasza doktorantów warszawskich uczelni do udziału w drugiej edycji programu stypendialnego m.st. Warszawy. Roczne stypendia w kwocie do 30 tys. zł przyznane będą na projekty badawcze związane z funkcjonowaniem i rozwojem miasta.

Warszawa rozpoczyna nabór na stypendia dla doktorantów
Źródło zdjęć: © Urząd m.st. Warszawa

14.06.2020 09:00

Projekty mogą zgłaszać doktoranci, którzy interesują się Warszawą jako przedmiotem lub obszarem badań. Finansowe wsparcie młodych naukowców pozwoli miastu na wykorzystanie wyników badań naukowych przy podejmowaniu działań na rzecz mieszkańców – poinformował urząd miasta.

Stypendia dla doktorantów będą przyznawane na maksymalnie 12 miesięcy w łącznej kwocie do 30 000 zł na projekt. Wniosek o stypendium należy złożyć elektronicznie do 8 lipca.

- Instytucje i jednostki naukowe są kluczowe dla rozwoju Warszawy. To bezcenny zasób wiedzy, dlatego zachęcamy naukowców do angażowania się w dialog na temat przyszłości miasta – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Stypendia są przyznawane na projekty badawcze w obszarach wskazanych przez miasto. Doktorant, poza wsparciem finansowym, może liczyć również na opiekę pracownika merytorycznego urzędu miasta. W ramach opieki jest udostępnienie danych i opracowań lub pomoc w załatwieniu formalności, niezbędnych do przeprowadzenia badania. Wyniki badań mają odpowiadać na konkretne wyzwania, związane z funkcjonowaniem i rozwojem Warszawy.

Przy wyborze stypendystów brane są pod uwagę: naukowa wartość pracy, zgodność tematu ze wskazanymi obszarami badawczymi, aplikacyjny wymiar badania i uwzględnienie kontekstu lokalnego oraz zmiany społecznej.

Nabór jest prowadzony w poniższych obszarach:

1. Diagnoza kultury cyfrowej użytkowników m.st. Warszawy
2. Dzielnice innowacji, parki technologiczne, strefy laboratoriów badawczych
3. Ekologiczne źródła energii w miastach
4. Ekonomia behawioralna
5. Ekonomia cyrkularna
6. Ekonomia współdzielenia
7. Ewaluacja współpracy m.st. Warszawy i organizacji pozarządowych
8. Ewolucja modelu ustroju metropolitalnego Warszawy począwszy od narodzin miasta do ustroju, wynikającego z obowiązujących przepisów prawa, z uwzględnieniem historii insygniów organów władzy samorządowej i symboli m.st. Warszawy.
9. Innowacje w sektorze publicznym
10. Kultura innowacji
11. Przestrzenie publiczne. Klasyfikacja przestrzeni publicznych
12. Przestrzenie publiczne. Standard ulicy
13. Rolnictwo miejskie
14. Startupy w Warszawie
15. Szanowanie żywności przez młodzież. Przeciwdziałanie marnowaniu żywności w warszawskich szkołach ponadpodstawowych
16. Uwarunkowania prawne emisji obligacji detalicznych skierowanych do mieszkańców Warszawy

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)