Trwa ładowanie...

Warszawa. Rondo i pasy rowerowe. Pokazujemy, jak zmienia się Muranów

Zarząd Dróg Miejskich "poprawia" Muranów. Roboty obejmują ulicę Anielewicza, Esperanto czy Karmelicką. Pokazujemy efekty prac.

fot. Zarząd Dróg Miejskichfot. Zarząd Dróg Miejskich
d1r5tin
d1r5tin

Jak przyznają stołeczni drogowcy, celem inwestycji było zniesienie barier dla rowerzystów.

"Założenie projektu jest takie, by na ulicy Anielewicza na odcinku między ulicami Okopową a Karmelicką, wyznaczyć po obu stronach jezdni pasy rowerowe. Ruch rowerowy nie będzie kolidował z ruchem pieszych. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo i przechodniów, i korzystających z dwóch kółek" – tłumaczy ZDM.

Warszawa. Muranów. Powstaje nowe rondo

Jednym z ważniejszych elementów przebudowy Muranowa jest stworzenie na skrzyżowaniu ulic Karmelickiej i Anielewicza nowego ronda. Okolica ta przed modernizacją nie należała do zbyt bezpiecznych, szerokie jezdnie zachęcały kierowców do szybkiej jazdy.

Policja odzyskała skradzione muzealne artefakty

Na ten moment widoczny jest już pierwszy zarys ronda . Wyznaczona została tam też ścieżka rowerowa, która będzie jednokierunkowa. Pomysł ten został zaczerpnięty z Holandii.

Zarząd Dróg Miejskich
fot. Zarząd Dróg Miejskich
Zarząd Dróg Miejskich
fot. Zarząd Dróg Miejskich

"Wydzielona trasa na rondzie połączy się z jezdnią dzięki pasom rowerowym, które wyznaczymy po obu stronach ulicy Anielewicza w kierunku alei Jana Pawła II" – zapewniają drogowcy.

d1r5tin

Ponadto zgodnie z planem tworzone są obustronne, jednokierunkowe pasy ruchu dla rowerów na odcinku Okopowa-Karmelicka. Nie zaburzy to jednak ruchu drogowego, a kierowcy nie powinni odczuć zmian ze względu na dosyć szeroki układ jezdni Anielewicza.

Powstające ścieżki rowerowe połączą się z istniejącą infrastrukturą dla miłośników dwóch kółek przy ulicy Okopowej, Esperanto czy alei Jana Pawła II.

Zarząd Dróg Miejskich
fot. Zarząd Dróg Miejskich
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1r5tin
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r5tin
Więcej tematów