Trwa ładowanie...

Warszawa reaguje na zmianę klimatu

Zbliża się szósta i ostatnia debata z cyklu „ekoWarszawa”.

Warszawa reaguje na zmianę klimatu
d41eosq
d41eosq

Wywołane działalnością człowieka zmiany klimatu są jednym z najpoważniejszych wyzwań, przed którymi stoi dziś cywilizacja. Negatywne skutki nimi wywołane dotyczą każdego, a w szczególny sposób mieszkańców miast. Są nimi m.in. gwałtowne ulewy, huraganowe wiatry, fale upałów czy nieprzewidywalne zmiany pogody. Mogą one nie tylko pogarszać jakość życia i stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, ale także dla miejskiej infrastruktury, budynków czy systemów energetycznych.

Zbliża się szósta i ostatnia debata z cyklu „ekoWarszawa”. We wtorek, 5 kwietnia, o godz. 18.00 w Bibliotece Narodowej (al. Niepodległości 213, gmach główny, wejście A, Sala Darczyńców) odbędzie się spotkanie poświęcone adaptacji do zmian klimatu. „ekoWarszawa – rozmowy wokół Programu Ochrony Środowiska” to przestrzeń do dyskusji z wszystkimi, którym bliska jest troska o środowisko stolicy i właściwy rozwój ekosystemu miejskiego. To już ostatnie spotkanie tego cyklu debat. Na szóstym spotkaniu warszawiacy wspólnie z ekspertami i urzędnikami, dyskutować będą pod hasłem „Warszawa wobec zmian klimatu”.

W trakcie debaty wskazane zostaną m.in. najważniejsze zagrożenia jakie dla Warszawy niosą zmiany klimatu – ich konsekwencji oraz sposobów ochrony przed nimi. Omówione zostaną także działania jakie już podjęto w stolicy, a także te planowane do realizacji w czasie najbliższym.

W spotkaniu udział wezmą:

Leszek Drogosz – dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy;
Julia Michalak – Polski Instytut Spraw Międzynarodowych;
Urszula Stefanowicz – Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki (Koalicja Klimatyczna) oraz
dr. Wojciech Szymalski – Instytut na Rzecz Rozwoju.
Moderatorem spotkania będzie dr hab. inż. Zbigniew Karaczun – prof. SGGW, Katedra Ochrony Środowiska SGGW.

„Program Ochrony Środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2017–2020 z perspektywą do 2023 r.” będzie dokumentem określającym kierunki, cele i zadania w kształtowaniu i zarządzaniu środowiskiem naszego miasta. Zanim zostanie poddany konsultacjom społecznym (w maju 2016 r.), jeszcze na etapie jego tworzenia, Warszawa chce usłyszeć sugestie, rady i pomysły mieszkańców. Dlatego zaplanowano cykl publicznych debat poświęconych tej tematyce.

d41eosq

Dotychczas odbyło się pięć debat z cyklu „ekoWarszawa – rozmowy wokół Programu Ochrony Środowiska”. Tematami spotkań były: „Jak planować zielone miasto?”, „Eko-aktywni w działaniu”, „Jak dbać o czyste powietrze w Warszawie?”, „Bioróżnorodność i dzicy w mieście” oraz „Rewolucja śmieciowa – co wiemy po dwóch latach?”. Odbyły się w listopadzie i grudniu 2015 r. oraz styczniu i lutym i marcu 2016 r. w Bibliotece Narodowej.

d41eosq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41eosq
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj