Trwa ładowanie...

Warszawa. Poszerzą autostradę do Łodzi. Na 89 kilometrach przybędzie dodatkowy pas

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie wydała zgodę na przeprowadzenie dalszych prac nad rozbudową autostrady A2. Województwo mazowieckie zyska szerszą o jeden pas ruchu drogę do Łodzi. Poszerzony zostanie odcinek od granicy województw mazowieckiego i łódzkiego do węzła Konotopa.

Warszawa. Rozbudowana zostanie w najbliższych latach droga dojazdowa Warszawa-Łódź. O jeden pas ruchu poszerzony będzie odcinek 89 kilometrów od Łodzi do węzła KonotopaWarszawa. Rozbudowana zostanie w najbliższych latach droga dojazdowa Warszawa-Łódź. O jeden pas ruchu poszerzony będzie odcinek 89 kilometrów od Łodzi do węzła KonotopaŹródło: GDDKiA
datkofn
datkofn

Jk informuje Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na autostradzie A2 dobudowane zostaną dodatkowe pasy ruchu po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej drogi. Do wykorzystania jest pas dzielący, który został wybudowany podczas realizacji autostrady. Przebudowany zostanie także system kanalizacji deszczowej, a oświetlenie zostanie zmienione na typu LED.

- Planujemy również rozbudować istniejące miejsca obsługi podróżnych (MOP) o dodatkowe miejsca postojowe oraz drogi wewnętrzne.
Docelowo A2 będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków po cztery pasy ruchu na jednej jezdni, natomiast dalszy odcinek do węzła Łódź Północ po trzy pasy ruchu - podaje komunikat GDDKiA.

Warszawa. Poszerzą autostradę do Łodzi. Na 89 kilometrach przybędzie dodatkowy pas. Będzie łatwy dojazd do przyszłego CPK

Gdy zapewnione zostaną finanse na ten cel, ogłoszony będzie przetarg na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj. Najprawdopodobniej działania w sprawie tej inwestycji ruszą jesienią tego roku. Przewidywany czas podpisania umów to wiosna 2022, zaś zakończenie budowy nastąpić ma, według wstępnych planów, na przełomie 2025 i 2026 roku.

Rozbudowany odcinek autostrady A2 ma ułatwić w przyszłości szybki i bezpieczny dojazd do Łodzi. Udogodnienia na drodze służyć mają również w ruchu pojazdów do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Newsroom WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
datkofn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
datkofn
Więcej tematów