Trwa ładowanie...

Warszawa. Pomoc psychologiczna dla uczniów i nauczycieli w czasie pandemii

Władze miasta zadeklarowały pomoc psychologiczną uczniom, którzy niedawno wrócili do szkół po długiej nieobecności.

Warszawa. Pomoc psychologiczna dla uczniów i nauczycieli w czasie pandemiiŹródło: PAP, fot: PAP
d2bnd9y
d2bnd9y

Warszawski Urząd Miasta zapewnia, że w każdej stołecznej szkole prowadzonej przez miasto, uczniowie będą mogli liczyć na wsparcie psychologa lub pedagoga.

"Chcemy, by nasze dzieci rozwijały się, jak najlepiej czuły się w szkole i by były w niej bezpieczne. Podejmujemy liczne działania w tym zakresie dla młodych warszawiaków. Zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie i pomoc. Chcemy zrobić wszystko, aby powrót do szkoły w czasie pandemii nie wiązał się z traumą" – powiedziała wiceprezydent stolicy, Renata Kaznowska.

Warszawa. 28 poradni psychologiczno-pedagogicznych

W Warszawie ponadto działają 28 poradnie psychologiczno-pedagogicznych, w tym 4 specjalistyczne.

Pierwszy dzień szkoły w dobie pandemii koronawirusa w Polsce. Rodzice o "stresie i lęku"

"Zakres działania poradni specjalistycznych jest zróżnicowany i ukierunkowany na rozwiązywanie konkretnych problemów. Poradnie obejmują swoim zasięgiem całe miasto: TOP (diagnozuje dzieci z zaburzonymi analizatorami wzroku i słuchu, afazją, jąkające się, prowadzi też ośrodek koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczy OKRO), Uniwersytet dla Rodziców (dla rodziców wychowujących dzieci z trudnościami w zachowaniu), OPTA (dla dzieci i rodzin zagrożonych alkoholizmem), MOP (zaburzenia okresu dojrzewania, m.in. anoreksja i bulimia)" – wyjaśnia Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

d2bnd9y

Dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00 mają możliwość skorzystania m.in. z Młodzieżowego Telefonu Zaufania.

Warszawa. Specjalistyczne programy

Stolica posiada także szeroką ofertę poradni specjalistycznych, w życie wdrażane są również innowacyjne programy. Miasto współpracuje z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.

"W tym roku są to programy dotyczące zapobiegania przemocy w rodzinie, w szkole i w środowisku lokalnym, wsparcia psychologicznego dzieci i rodziców w przypadku podejrzenia o wykorzystywanie seksualne oraz promocji zdrowia psychicznego. Natomiast w ramach tegorocznej, już XII edycji grantów, realizowanych jest 15 projektów z 13 poradni psychologiczno-pedagogicznych, na łączną kwotę blisko 60 tysięcy złotych" – dodaje Karolina Gałecka.

d2bnd9y

Nauczycieli i uczniów wspierają także Specjalistyczne Punkty Konsultacyjne, zlokalizowane w pięciu ośrodkach socjoterapii, jak również w siedmiu placówkach oświatowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2bnd9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bnd9y
Więcej tematów