Trwa ładowanie...

Warszawa. Obchody Święta Policji. Wręczono nominacje generalskie. Nie zabrakło podziękowań

Przed siedzibą CBŚP w Warszawie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Wręczone zostały nominacje generalskie, wyróżnienia zasłużonych policjantów. Padły także podziękowania za codzienny trud, wysiłek i ogromne poświęcenie.

Warszawa. Obchody Święta Policji. Wręczono nominacje generalskie. Nie zabrakło podziękowańŹródło: PAP
d4c6en2
d4c6en2

W Warszawie w sobotę 25 lipca miały miejsce uroczystości związane ze Świętem Policji. W obchodach wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, szef MSWiA Mariusz Kamiński, wiceminister w MSWiA Maciej Wąsik, a także policjanci oraz szef komendy głównej gen. insp. Jarosławem Szymczykiem.

Podczas obchodów Andrzej Duda podkreślił, że efektem ciężkiej pracy policjantów jest zadowolenie i zaufanie obywateli. Podkreślił, że ponad 80 proc. Polaków jest zdania, iż funkcjonariusze dobrze wykonują swoje zadania. Z kolei 71 proc. darzy ich zaufaniem.

- To jest wspaniały wynik, gratuluję. Jest on efektem tego, jak wykonujecie swoją służbę dla obywateli, dla ojczyzny. Jestem za to ogromnie wdzięczny - mówił.

Zobacz też: "Uśmiechy Kaczyńskiego". Piotr Zgorzelski o relacjach PiS i PSL

Prezydent podziękował ponadto funkcjonariuszom za ciężką pracę wykonywaną każdego dnia w czasie walki z pandemią koronawirusa. - Ogromnie dziękuję za to, że nikt się przed tą służbą nie cofał, że nikt się nie wahał, że przyrzeczenie policyjne było znakomicie w tym trudnym czasie wypełniane - podkreślił.

d4c6en2

Warszawa. Prezydent podziękował za "ochronę procesu wyborczego"

- Dziękuję za zapewnienie bezpieczeństwa mnie, ale także i moim konkurentom, wszystkim kandydatom, którzy uczestniczyli w tych wyborach - powiedział prezydent, dziękując policjantom i pracownikom cywilnym za pracę w trakcie kampanii wyborczej.

Zaznaczył, że to właśnie dzięki ochronie policjantów możliwe było organizowanie spotkań i wiecy wyborczych. - Staliście na straży i dbaliście o nasze bezpieczeństwo, pomagaliście nam realizować nasze zadania, których podjęliśmy się, startując w tych wyborach - zaznaczył Duda.

Dodał, że niezwykle cieszy go fakt, iż realizowany jest plan modernizacji polskiej policji. - Cieszę się z tego, że będzie realizowany cały zespół zadań, który będzie zmierzał do poprawy jakości warunków, w jakich państwo służycie - mówił.

Prezydent wspomniał ponadto o kolejnych działaniach, które będą miały na celu nie tylko zwiększenie wynagrodzenia policjantów, ale również poprawę poziomu życia ich rodzin.

d4c6en2

Mariusz Kamiński: będę dążył do tego, żeby uposażenia były "coraz bardziej satysfakcjonujące"

Do poprawy warunków pracy, a także wysokości uposażeń odniósł się również szef MSWiA. Mariusz Kamiński zapewnił, że będzie dążył do tego, żeby uposażenia, które otrzymują funkcjonariusze policji, były "coraz bardziej satysfakcjonujące".

Kamiński przypomniał, że w piątek w Sejmie przegłosowana została ustawa o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych.

Warszawa. Szef KGP dziękował funkcjonariuszom

Szef KGP gen. insp. Jarosław Szymczyk podziękował funkcjonariuszom za trud i wysiłek, które wkładają każdego dnia na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

d4c6en2

Podczas uroczystości wręczone zostały awanse na wyższe stopnie służbowe, a także odznaczenia państwowe. Uhonorowani zostali również policjanci wyróżnieni w konkursie "Policjant, który mi pomógł".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródła: Polsat News, TVP3

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4c6en2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c6en2
Więcej tematów