Trwa ładowanie...

Warszawa. Nowe połączenia lotnicze ze stolicy. Samoloty latają regularnie na trasie Warszawa-Bydgoszcz

Ruszyły regularne bezpośrednie loty z Bydgoszczy do Warszawy i z Warszawy do Bydgoszczy. Na trasie między tymi miastami latają samoloty PLL LOT.

Warszawa. Nowe połączenia lotnicze ze stolicy. Samoloty latają regularnie na trasie Warszawa-BydgoszczŹródło: East News, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d3g8ltt
d3g8ltt

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie krajowe. Od końca października samoloty kursują między Warszawą i Bydgoszczą. Trasę obsługują Bombardiery Q400, które na pokład mogą zabrać 70 pasażerów.

Samoloty LOT-u będą latać 10 razy w tygodniu na trasie Bydgoszcz-Warszawa i 10 razy na trasie Warszawa-Bydgoszcz. Loty odbywać się będą codziennie, także weekendy, a podróż nie powinna trwać dłużej niż 50 minut.

Portem docelowym w Warszawie jest Lotnisko Chopina, czyli największy port lotniczy w kraju. Z uruchomienia nowego połączenia jest zadowolony marszałek województwa mazowieckiego.

Zobacz też: Nowy marszałek senior w Sejmie. Wiadomo, kto na pewno nim nie będzie

- Uruchomienie lotów pomiędzy Bydgoszczą i Warszawą to bardzo dobra wiadomość dla pasażerów i jednocześnie sygnał, że nasze lotnisko się liczy. Nie bez znaczenia jest też fakt, że te połączenia z całą pewnością poprawią wynik finansowy portu - stwierdził marszałek Piotr Całbecki.

d3g8ltt

Rozkład lotów zaplanowano tak, żeby pasażerowie podróżujący z Bydgoszczy mieli możliwość skorzystania z połączeń międzynarodowych, także tych międzykontynentalnych.

- Powrót bezpośrednich połączeń do Warszawy to realizacja celu wpisanego w plan wieloletni lotniska - mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz. - Mamy obecnie dostęp do dwóch lotnisk hubowych, Ren-Men Frankfurt i teraz Warszawa, co umożliwia naszym pasażerom planowanie podróży do wielu europejskich miast z wylotem rano i powrotem wieczorem.

Port Lotniczy w Bydgoszczy od początku tego roku odprawił prawie ćwierć miliona osób. Oznacza to, że z usług tego lotniska korzysta znacznie więcej pasażerów niż rok wcześniej.

Źródło: Portal Samorządowy

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3g8ltt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g8ltt
Więcej tematów