Trwa ładowanie...

Warszawa nieoczywista według Tadeusza Sumińskiego

Wystawa jest początkiem cyklu poświęconego powojennej fotografii architektury

Warszawa nieoczywista według Tadeusza Sumińskiego
d36pgiq
d36pgiq

Ta wystawa jest pierwszą prezentacją z serii Warszawa Nieoczywista. Cykl poświęcony powojennej fotografii architektury, przybliży tematykę warszawską w dorobku trzech twórców, których archiwa opracowuje fundacja: Tadeusza Sumińskiego, Marii Chrząszczowej i Wojciecha Zamecznika.

Na fotografiach Tadeusza Sumińskiego (1924-2009), autora znanego dotąd przede wszystkim z fotografii krajobrazowej, znajdziemy: warszawskie osiedla, dworce , trasy szybkiego ruchu, ale także kawiarnie, neony i podwórka. Na wystawę składają się fotografie z dwóch okresów: pierwszą część stanowią zdjęcia** z pierwszej połowy lat 50. i początku lat 60., kiedy Sumiński zaczynał dopiero pracę zawodową; druga prezentuje serię z **lat 70., przede wszystkim z widokami osiedli (m.in. Piaski, Sady Żoliborskie, Za Żelazną Bramą czy Szwoleżerów). W tym okresie Sumiński, po kilkunastoletnim doświadczeniu pracy w zawodzie, m. in. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego i redakcji miesięcznika "Polska", pracował już jako niezależny fotograf .

W dniu wernisażu premierę będzie miała także książka fotograficzna Tadeusza Sumińskiego "Industrial" ze zdjęciami zakładów przemysłowych z lat 60., z tekstami Marty Przybyło-Ibadullajev oraz Wojciecha Wilczyka.

d36pgiq

Digitalizacja archiwum Tadeusza Sumińskiego została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kiedy: 7 maja 2014, godzina 18.00. Wystawa czynna do 22 czerwca 2014 r.
Gdzie: Galeria Fundacji Archeologia Fotografii, ul. Andersa 13 (wejście obok klatki VII), Śródmieście

WSTĘP WOLNY

d36pgiq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36pgiq
Więcej tematów