Trwa ładowanie...

Warszawa. Nie będzie podniesienia kar za brak biletu parkingowego

Pomysł podniesienia kar za brak ważnego biletu parkingowego w strefie parkowania w Warszawie upadł. Stołeczni radni odrzucili propozycję Marka Szolca z Koalicji Obywatelskiej.

Warszawa. Nie będzie podniesienia kar za brak biletu parkingowegoŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d1siaa1
d1siaa1

Propozycja radnego KO przewidywała podniesienie kary za brak ważnego biletu parkingowego w strefie parkowania z 50 zł do 250 zł, czyli o 500%. Pomysł ten został zgłoszony jako poprawka do ustawy o poszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania na Woli i Pradze Północ. Pięciokrotne zwiększenie mandatu Szolc, uzasadniał faktem, iż brak ważnego biletu za przejazd komunikacją miejską objęty jest karą w wysokości 266 zł i w obliczu tego, mandaty dla kierowców nie wnoszących wymaganej opłaty parkingowej wydają się wyjątkowo łagodne.

Warszawa - radni ponad podziałami w sprawie kar za parkowanie bez biletu

Okazało się, że pomysł radnego KO został odrzucony również głosami kolegów i koleżanek z ugrupowania, na co na Twitterze zwrócił uwagę radny z ramienia PiS Błażej Poboży. - Komisja Infrastruktury Rady m. st. Warszawy odrzuciła poprawkę radnego Szolca proponującą podwyższenie opłaty dodatkowej o 500%. Głos rozsądku zwyciężył. Przeciw obok nas radnych PIS była także większość radnych PO - napisał radny PiS.

Marek Szolc podkreślił po głosowaniu, że żałuje, że nie przekonał do swojego pomysłu pozostałych radnych Koalicji Obywatelskiej. Zaznaczył jednak, że część z nich w pełni rozumie potrzebę podniesienia kwoty kary za brak ważnego biletu parkingowego, jednakże jako argument przeciwko takiemu rozwiązaniu podają trudną sytuację społeczno-ekonomiczną, wywołaną epidemią koronawirusa w Polsce.

W czwartek 14 maja radni będą decydować, czy Strefa Płatnego Parkowania na zostanie zwiększona. Poszerzenie miałoby obejmować obszar Woli do ul. Prymasa Tysiąclecia oraz część Pragi północ z wyłączeniem Szmulek i placu Hallera

d1siaa1

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1siaa1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1siaa1
Więcej tematów