Trwa ładowanie...

Warszawa. Nauczyciele i uczniowie na kwarantannie

Decyzją sanepidu na kwarantannie jest już kilkudziesięciu nauczycieli i kilkaset uczniów ze stołecznych szkół.

Warszawa. Nauczyciele i uczniowie są wysyłani na kwarantannęWarszawa. Nauczyciele i uczniowie są wysyłani na kwarantannęŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d8yif3x
d8yif3x

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", po zakażeniu uczennicy XXXV LO im. Prusa sanepid wydał już trzy decyzje.

- Najpierw odmówił zawieszenia zajęć w całej szkole i przeniesienia ich do sieci. Nie zaproponował innego rozwiązania. Dyrekcja wystąpiła więc z kolejnym wnioskiem o zdalne lekcje dla jednej klasy III, do której uczęszcza zarażona uczennica. Sanepid się zgodził. Odmówił jednak lekcji online dla pozostałych trzech klas, które miały kontakt z zakażoną nastolatką podczas pisania próbnej matury - czytamy w dzienniku.

Jak powiedział gazecie rzecznik Pragi-Południe Andrzej Opala, "byłem tam i widziałem mierzenie temperatury wszystkim uczniom wchodzącym do budynku, nawet jeśli tylko wyskoczyli na przerwę. Rano robią się kolejki. Poza tym wnętrze szkoły jest regularnie dezynfekowane".

Koronawirus. Zamieszanie w warszawskich szkołach

Również LO im. Hoffmanowej miało problem z przejściem na edukację zdalną. Na początku sanepid nie zgodził się na zdalne lekcje. Stwierdził brak uzasadnienia dla zawieszenia zajęć w więcej niż jednej klasie. Następnego dnia udzielił na to zgody w czterech klasach. Uczniowie mieli lekcje zdalne do końca zeszłego tygodnia.

d8yif3x

Zamieszanie było też w Zespole Szkół nr 12 przy Siennickiej. To liceum i technikum specjalistów logistyki oraz turystyki.

- Wysyłanie nauczycieli na kwarantannę świadczy o absolutnej nieznajomości działania systemu edukacyjnego - powiedział "Gazecie Wyborczej" jeden z dyrektorów. - W przypadku dużego liceum czy technikum po informacji o zakażeniu powinniśmy przestawiać wajchę na edukację zdalną. W tym czasie nauczyciele prowadzą lekcje dla uczniów, którzy są w domach, i przechodzą testy. Po dwóch dniach, jeśli są zdrowi, wracają do pracy w szkole - wyjaśnił.

Ubiegły tydzień Warszawa kończyła z bilansem 89 nauczycieli i 7 pracowników administracyjnych oraz 289 uczniów (oraz ich bliskich) na kwarantannie. Od początku września do piątku stwierdzono koronawirusa u 23 osób w placówkach oświatowych. Do placówek, które w piątek przeszły na hybrydową edukację, dołączyły podstawówka nr 362 i Przedszkole nr 214 na Bemowie. W każdej zdalne nauczanie jest dla jednego oddziału.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d8yif3x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8yif3x
Więcej tematów