Trwa ładowanie...

Warszawa. Mężczyzna podpalił się przed Sejmem

Przed budynkiem Sejmu przy ulicy Matejki doszło na samopodpalenia. Na razie nie są znane motywy jakimi kierował się niedoszły samobójca.

Warszawa. Mężczyzna podpalił się przed SejmemŹródło: PAP
d2huudu
d2huudu

We wtorek 16 czerwca, o godzinie 13.45 tuż przy pomniku Armii Krajowej, obok budynku Sejmu, mężczyzna oblał się łatwopalną substancją i dokonał samopodpalenia. Zrobił to na oczach policji oraz dziennikarzy. W pobliżu znajduje się wejście do Sejmu, gdzie spotkania z dziennikarzami odbywają często politycy.

Stołeczni funkcjonariusze oraz osoby znajdujące się w pobliżu, udzielili mężczyźnie pomocy. Jeden ze świadków zdarzenia użył gaśnicy samochodowej. Niedoszły samobójca został ugaszony i przetransportowany karetką do szpitala przy Szaserów.

Mężczyzna przeżył samopodpalenie

- Potwierdzam, że przed pomnikiem Armii Krajowej doszło do samopodpalenia - mówi w rozmowie z WawaLove, nadk. Robert Szumiata z Komendy Stołecznej Policji - 48-letni mężczyzna przeżył samopodpalenie i był przytomny w momencie udzielnej mu pomocy - dodaje.

(fot. Polsat News)

d2huudu

Jak przyznaje nadk. Robert Szumiata, na razie nie są znane motywy, mężczyzna nie miał przy sobie żadnego listu. Policja bada sprawę samopodpalenia.

Z ustaleń Polsat News wynika, że mężczyzna zanim podpalił się "podszedł do stojących w pobliżu dziennikarzy i spytał, czy zajmują się dziennikarstwem śledczym". Jak donosi dalej portal, niedoszły samobójca miał krzyczeć w czasie całego zdarzenia: "w tym kraju nie ma sprawiedliwości".

"48-letni mężczyzna to Mieczysław P., który był zameldowany w jednej z miejscowości w Małopolsce" - podaje Polsat News w najnowszych doniesieniach w tej sprawie.
Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy będzie można przesłuchać mężczyznę, który przed budynkiem Sejmu targnął się na własne życie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2huudu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2huudu
Więcej tematów