Trwa ładowanie...

Warszawa. "Marzenia mam". Mieszkańcy Targówka na deskach Teatru Rampa

Seniorzy i ludzie dorośli, młodzież i najmłodsi mieszkańcy Warszawy wystąpili wspólnie w ostatni weekend w specjalnym spektaklu na Targówku. Musical amatorów przygotowany został przez zawodowych artystów.

Teatr Rampa  Teatr Rampa Źródło: Otwarta Rampa - wydarzenia, warsztaty i animacje, fot: Otwarta Rampa - wydarzenia
dha4rwf
dha4rwf

40 osób na scenie, a wśród nich m.in. pielęgniarka, informatyk i nauczycielka oraz uczniowie szkół podstawowych i wyższych. Na co dzień związani są z przeróżnymi profesjami, wspólne dla tych osób jest jednak miejsce zamieszkania – to prawobrzeżna część Warszawy, a przede wszystkim Targówek. Łączy ich jeszcze jedno – wszyscy "po godzinach" śpiewają, tańczą i uczą się swoich teatralnych ról.

Mowa tutaj o aktorach ze spektaklu "Marzenia mam", który w piątek 4 września miał prapremierę na deskach Teatru Rampa. Sztukę można było obejrzeć także w sobotni i niedzielny wieczór.

Teatr Rampa. Projekt rewitalizacyjny prawobrzeżnej Warszawy

Projekt rewitalizacji prawobrzeżnej Warszawy rozpoczął się w 2016 roku. Jedną z jego części są warsztaty teatralne i musicalowe dla mieszkańców Targówka i innych prawobrzeżnych dzielnic stolicy, które odbywają się w Teatrze Rampa od 2017 roku. Pomysłodawczynią zajęć jest Joanna Górniak, aktorka teatralna i filmowa, związana z "Rampą" od 2007 roku.

dha4rwf

W ramach tej inicjatywny podobne zajęcia artyści prowadzą także m.in. w pogotowiach opiekuńczych dla dzieci.

Emilian Kamiński o powrocie teatrów do pracy. Wciąż nie brakuje problemów

Spektakl "Marzenia mam" to efekt prowadzonych dla warszawiaków zajęć. Autorką sztuki jest Maria Marcinkiewicz-Górna.

Teatr Rampa. Dzieci, młodzież i dorośli na jednej scenie

"Spektakl ukazuje rodzinę wielodzietną, w której ojciec traci pracę. Najstarsza córka marzy o śpiewaniu. Po przeprowadzce do dużego miasta, udaje jej się dostać do teatru, gdzie jest olbrzymia konkurencja i rywalizacja, a dziewczyna wystawiona zostaje na niejedną próbę. Scenariusz został tak wymyślony, aby angażował wszystkich aktorów, stąd we wspomnianym teatrze odbywają się castingi muzyczne. Na scenie możemy zobaczyć dzięki temu przekrój pokoleń, dzieci występują u boku dorosłych i seniorów" – opowiada w rozmowie z WawaLove Joanna Górniak.

dha4rwf

Zajęcia teatralne i wokalne dla mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy odbywają się w każdy wtorek. W czasie pandemii warsztaty prowadzone były za pośrednictwem Internetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dha4rwf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dha4rwf
Więcej tematów