Trwa ładowanie...

Warszawa. Krew na wagę złota. Charakterystyczny czerwony ambulans zawita na Ursynów

Klub Krewki Ursynów zaprasza wszystkich krwiodawców do podzielenia się bezcennym lekiem, którego brakuje nie tylko dla zakażonych wirusem koronawirusem, ale też na operacje, które muszą zostać przeprowadzone w trybie pilnym. Zbiórka odbędzie się w sobotę 30 maja.

Warszawa. Krew na wagę złota. Charakterystyczny czerwony ambulans zawita na UrsynówŹródło: facebook.com
d3oix44
d3oix44

Warszawa. Przyłącz się do akcji "Uratuj życie, oddaj krew"

Ursynowski Klub Honorowych Dawców Krwi, działający na Ursynowie w sobotę 30 maja organizuje zbiórkę przed ratuszem. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie teraz, kiedy w szpitalach znikają obostrzenia, a placówki małymi krokami wracają do stanu sprzed epidemii, krew będzie jeszcze bardziej potrzebna niż dotychczas. Wracają bowiem zabiegi planowe, wymagające dużej ilości krwi.

- Przypominamy, że w najbliższą sobotę, 30 maja, w godz. 9.00-14.00 razem z KREWKI URSYNÓW - Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów czekamy na Was podczas kolejnej zbiórki na parkingu Urzędu - czytamy na Facebooku Dzielnicy Ursynów.

Jak podaje portal haloursynow zbiórka pod hasłem "Uratuj życie, oddaj krew" przeprowadzona będzie przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa.
- Każdy, kto zechce oddać krew, najpierw zostanie przebadany. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie sprawdzą temperaturę ciała oraz zapytają m.in. o powrót z zagranicy - czytamy na portalu.

Szczególnie potrzebni są dawcy, którzy posiadają grupę krwi 0 RhD- (ujemne), ponieważ można ją przetoczyć każdemu biorcy.

d3oix44

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oix44
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oix44
Więcej tematów