Trwa ładowanie...

Warszawa. Kończy się budowa nowej szkoły na Białołęce

We wrześniu uczniowie rozpoczną naukę w nowej szkole podstawowej na Białołęce przy ul. Ruskowy Bród. Budowa właśnie się kończy.

Warszawa. Kończy się budowa nowej szkoły na BiałołęceŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d1m4eej
d1m4eej

Jak podkreśliła zastępca prezydenta Warszawy, Renata Kaznowska, będzie to jedna z największych i najnowocześniejszych szkół w tej dzielnicy. - Pierwszy dzwonek zabrzmi tam już we wrześniu. Dzielnica kończy już przetargi na jej wyposażenie w niezbędny sprzęt i meble – powiedziała wiceprezydent podczas odwiedzin na placu budowy.

Warszawa. Nowoczesny układ szkoły

Szkoła nr 361 ma nowoczesne i przestronne klasy lekcyjne oraz dużą salę gimnastyczną. Na boiska sportowe można bezpiecznie dojść kładką nad ulicą. Dzięki strefie kiss&ride rodzice będą mogli odwieźć dzieci, zatrzymać się i pożegnać, nie tamując przy tym ruchu na ulicy Ruskowy Bród – informuje stołeczny ratusz.

Kompleks składa się z kilku budynków podzielonych na części dla klas I-VI i VII-VIII oraz sali sportowej. Pomieści prawie tysiąc uczniów, czyli 37 oddziałów. W części przeznaczonej dla najmłodszych dzieci znajdują się m.in. sale lekcyjne, zaplecze kuchenne, biblioteka, sala do gimnastyki korekcyjnej, szatnie, pomieszczenia administracyjne i gabinety specjalistyczne dla tej części.

W części dla dzieci starszych są pomieszczenia dydaktyczne, szatnie, biblioteka, jadalnia, sklepik oraz radiowęzeł. Na pierwszym piętrze znajdują się sale specjalistyczne: komputerowa i biologiczno-geograficzna. Na drugim piętrze są sale: komputerowa, laboratoria językowe, techniczna, artystyczna i fizyczno-chemiczna.

d1m4eej

Pomiędzy budynkami wybudowano salę gimnastyczną z widownią i magazynami na sprzęt sportowy oraz szatnie. Powstały też zespoły boisk sportowych oraz plac zabaw dla najmłodszych uczniów.

Przy szkole jest 148 miejsc postojowych, w tym sześć dla osób niepełnosprawnych. Budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Będzie korzystał z odnawialnych źródeł energii tj. pomp ciepła powietrze-woda. Koszt inwestycji, bez wyposażenia, to 57.122.011,49 zł brutto.

Warszawa. Trwa kompletowanie kadry

Obecnie trwa kompletowanie kadry pedagogicznej. Są jeszcze wolne miejsca dla uczniów. Można zapisać dziecko do zerówki oraz do pierwszej klasy. Karta zgłoszenia dziecka do szkoły jest umieszczona na stronie Szkoły Podstawowej Nr 368 w zakładce „Rekrutacja do SP361”. Jeśli zbierze się wystarczająca liczba chętnych uczniów, mogą też powstać klasy starsze.

- We wrześniu ubiegłego roku uruchomiliśmy dwie duże szkoły podstawowe, za trzy miesiące otworzymy kolejną. Takie tempo prowadzenia inwestycji oświatowych wymusza na nas rozwój dzielnicy. Na Białołękę sprowadza się każdego roku rekordowa liczba mieszkańców, a pod względem ich wieku jesteśmy najmłodszą dzielnicą Warszawy – zaznaczył burmistrz dzielnicy Białołęka Grzegorz Kuca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1m4eej
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m4eej
Więcej tematów