Trwa ładowanie...

Warszawa. Jest pozwolenie na budowę tramwaju na Kasprzaka

Tramwaje Warszawskie poinformowały, że mogą rozpoczynać budowę tramwaju na Kasprzaka. Jest już większość pozwoleń i zgód, żeby zająć się pracami budowlanymi. Trwa wybór firmy, która zajmie się zbudowaniem nowej trasy tramwajowej.

Warszawa. Niedługo ruszy budowa tramwaju na KasprzakaWarszawa. Niedługo ruszy budowa tramwaju na KasprzakaŹródło: Tramwaje Warszawskie, fot: Tramwaje Warszawskie
d4gunp8
d4gunp8

Tramwaj na ulicy Kasprzaka pozwoli kilku tysiącom nowych mieszkańców Woli na szybki dojazd do stacji metra przy rondzie Daszyńskiego i do centrum Warszawy.

- Ponad 90 procent powierzchni zaplanowanej inwestycji jest już objęte pozwoleniem na budowę. Projekt budowlany jest gotowy - poinformował w komunikacie rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. Tramwajarze mogą pracować na ul. Kasprzaka, Wolskiej, Elekcyjnej i Skierniewickiej.

Otrzymano komplet dokumentów, które wydają miejscy urzędnicy. Prowadzone są jeszcze prace przygotowawcze na terenach, które obejmują kilka procent powierzchni inwestycji. W tym przypadku decyzje będzie wydawał wojewoda mazowiecki i dzielnica Wola.

Warszawa. Siedem firm w przetargu

Znane są już oferty przetargowe. Do przetargu zgłosiło się siedem firm. Sześć z nich złożyło oferty zbliżone do zaplanowanego budżetu na inwestycję, który wynosi nieco ponad 240 mln zł brutto. Część firm pod koniec kwietnia złożyła odwołania od decyzji komisji przetargowej Tramwajów Warszawskich. Sprawę rozpatruję Krajowa Izba Odwoławcza, a termin wyznaczenia rozprawy minął 10 maja. Termin, jako instrukcja wynika z ustawy. Potencjalni wykonawcy na koniec przystąpią do aukcji elektronicznej, co pozwoli na obniżenie zaproponowanych cen.

d4gunp8

Prace w terenie ruszą po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wybranym wykonawcą.

Warszawa. Nowa trasa na Kasprzaka

Na liczącym 2,3 km odcinku między Wolską a Skierniewicką tramwajarze zbudują nowe tory. Istniejące – o długości ok. 1,2 km – na Wolskiej i Kasprzaka zostaną zmodernizowane. Pasażerowie skorzystają też z sześciu nowych przystanków: przy Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ul. Ordona. Trasa tramwajowa będzie biegła wzdłuż szybko rozbudowujących się osiedli na Odolanach.

Tory na Kasprzaka, podobnie jak na Grochowskiej, będą obsadzone zielenią. Nowa trasa zapewni szybki dojazd do dwóch stacji metra – Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ. Podróż tramwajem nie będzie dłuższa niż 15 minut.

Budowa nowej trasy tramwajowej zgodnie z planem ma się zakończyć w 2023 roku. Wykonawca, po podpisaniu umowy, na realizację zadania będzie miał 20 miesięcy. Nie będą do tego czasu wliczane trzymiesięczne okresy zimowe od połowy grudnia do połowy marca. Natomiast jeśli pogoda pozwoli, będzie mógł pracować także w tym okresie.

d4gunp8

Warszawa. Nowe tramwaje dla Warszawy

Budowa tramwaju na Kasprzaka to tylko część programu inwestycji w ekologiczny transport publiczny dla Warszawy. W tym roku stolica otrzyma pierwsze ze 123 nowoczesnych niskopodłogowych tramwajów, które już płyną do Polski. Do 2023 roku powstanie też połączenie tramwajowe do Wilanowa, na Stegny i Sielce. A już w połowie tego roku po nowych torach dojadą tramwaje na Winnicę na Białołęce.

Oprócz tego, Tramwaje Warszawskie zbudują też najnowocześniejszą, inteligentną zajezdnię w Polsce. Przygotowują też kolejne projekty, które pozwolą zbudować kilkanaście kilometrów kolejnych tras tramwajowych – czytamy w komunikacie.

"Kaczyński wyrzuci Gowina i Ziobrę". Prof. Dudek powiedział, z jakiego powodu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4gunp8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gunp8
Więcej tematów