Trwa ładowanie...

Warszawa jedzie do Cannes

Miasto wybiera się w marcu na targi skierowane do firm, instytucji, inwestorów, deweloperów i pism branżowych zainteresowanych rynkiem nieruchomości

Warszawa jedzie do Cannes
d4mdj2i
d4mdj2i

Miasto st. Warszawa w dniach 12-15 marca 2013 r. będzie uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Nieruchomości MIPIM w Cannes.

Stoisko o powierzchni 51 m2 będzie zlokalizowane w Lerins Hall - tej samej lokalizacji co w roku ubiegłym, obok polskich miast takich jak: Wrocław, Poznań czy Gdańsk. Na tym samym poziomie hali będą także inne europejskie miasta m.in.: Hamburg, Luksemburg oraz Kijów. Tematem przewodnim tegorocznego udziału naszego miasta w targach MIPIM jest „Warszawa - gospodarz Konferencji ONZ ds. Zapobiegania Zmianom Klimatu COP 19”. *Organizacja Szczytu oznacza wizytę przywódców państw oraz negocjatorów ze 190 krajów świata. *Przyznanie organizacji COP 19 oznacza też, że Polska będzie sprawować prezydencję w konwencji klimatycznej od listopada 2013 r. do listopada 2014 r., a Minister Środowiska RP będzie przewodniczył obradom konferencji.

Realizacja kolejnych projektów umożliwi Warszawie m.in. objęcie pierwszego miejsca w regionie pod względem liczby metrów kwadratowych istniejących „zielonych” powierzchni biurowych. Odwiedzający warszawskie stoisko na targach MIPIM będą mogli zapoznać się z najnowszymi projektami zielonych budynków, które powstają bądź powstaną w Warszawie.

Jak co roku, zostanie zaprezentowana oferta działek miejskich przeznaczonych do zbycia w drodze przetargu. Wśród miejskiej oferty 15 działek, największą nieruchomością jest działka licząca 27 tysięcy m2, która znajduje się na tzw. serku bielańskim (przy stacji metra Słodowiec). Ta lokalizacja stwarza możliwości budowy nowego lokalnego wielofunkcyjnego centrum, kompleksu usługowo-mieszkaniowego. Atrakcyjności dodaje fakt istnienia planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego na tym obszarze oraz bardzo dogodna obsługa komunikacyjna: przy obwodnicy ekspresowej miasta – Trasie Toruńskiej, i na trasie I linii metra.

d4mdj2i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mdj2i
Więcej tematów