Trwa ładowanie...

Warszawa jak Kopenhaga? Przyjdź na wykład słynnego architekta

"Dlaczego radykalne ograniczenie ruchu samochodowego w centrach miast wpływa na zaangażowanie społeczne jego mieszkańców?"

Warszawa jak Kopenhaga? Przyjdź na wykład słynnego architekta
d3e8woa
d3e8woa

Ponad 300 km tras rowerowych i elektryczne autobusy. Kąpielisko miejskie w centrum miasta. Skwery, parki i przyjazne przestrzenie dla każdego mieszkańca. Taka wygląda obecna Kopenhaga, miasto, które zdobyło tytuł najbardziej przyjaznego miasta na świecie. Czy Warszawa może być taka sama?

W środę, 18 maja, godz. 18.00 w Pawilonie SARP przy Foksal 2 odbędzie się wykład Jana Christiansena, architekta i współtwórcy rewolucyjnej przemiany Kopenhagi. Wstęp na organizowane przez Wolskie Centrum Kultury, Duński Instytut Kultury w Polsce i Oddział Warszawski SARP spotkanie jest wolny.

Jak informują organizatorzy, spotkanie, organizowane w ramach projektu Nowa Towarowa będzie okazją, by dowiedzieć się jak Kopenhaga z przeciętnej europejskiej stolicy zmieniła się w nowoczesną metropolię i jedno z najbardziej przyjaznych dla mieszkańców miast świata, zachowując przy tym swoją tożsamość.

Duński architekt pokaże m.in. związki pomiędzy zrównoważonym projektowaniem miasta, a kształtowaniem się nowej kultury miejskiej, opowie o intensywnym rozwoju nowych kopenhaskich dzielnic, które zbliżyły mieszkańców do miasta, a także spróbuje wyjaśnić, dlaczego radykalne ograniczenie ruchu samochodowego w centrach miast wpływa na zaangażowanie społeczne jego mieszkańców.

d3e8woa

Jan Christiansen jest członkiem krajowego zespołu doradców duńskiej Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych ds. estetyki w architekturze, krajobrazie i sztuce. Jako naczelny architekt Kopenhagi w latach 2001-2010 doprowadził do największego rozwoju miasta w ostatnim stuleciu. Dzięki niemu Kopenhaga - zachowując swój szczególny charakter - zyskała nowe przestrzenie miejskie, tworzące ramy dla codziennego życia jej mieszkańców.

d3e8woa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e8woa
Więcej tematów