Trwa ładowanie...

Warszawa. Jak dba się o czystość pod ziemią?

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa regularnie sprząta tereny dla pieszych. Oznacza to nie tylko zamiatanie chodników i przystanków, lecz także kompleksowe mycie przejść podziemnych.

Warszawa. Jak dba się o czystość pod ziemią?Źródło: Zarząd Oczyszczania Miasta
d18b0ps
d18b0ps

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa dba o czystość również pod ziemią. Regularnie sprząta przejścia podziemne, m.in. te znajdujące się przy stacji metra Marymont, przy Cytadeli, pomniku Chwała Saperom czy rondzie Zesłańców Syberyjskich. Chodniki w przejściach są zamiatane i myte wodą pod ciśnieniem. Podobnie oczyszczane są także schody, barierki i części naziemne, jak np. szklane zadaszenia wejść do przejścia przy Centrum Nauki Kopernik – informuje Zarząd Oczyszczania Miasta.

Sprzątanie przejść podziemnych to część kompleksowego dbania o tereny dla pieszych. Czyszczenie na mokro odbywa się za pomocą szorowarki, która kilka razy w miesiącu pojawia się w najbardziej reprezentacyjnych miejscach – na chodnikach Krakowskiego Przedmieścia oraz ul. Świętokrzyskiej.

Częstotliwość sprzątania uzależniona jest od potrzeb, natężenia ruchu pieszych i lokalizacji. Od wiosny przejścia umyte zostały łącznie już 40 razy. W sezonie letnim szczególną uwagą objęte są intensywnie odwiedzane przez przechodniów wieżyce Mostu Poniatowskiego.

d18b0ps

Od jednego do nawet siedmiu razy w tygodniu zamiatane są chodniki, przystanki, kładki i schody. Łącznie to 3,4 mln m2. Za pozostałe chodniki w mieście odpowiadają inni zarządcy – m.in. urzędy dzielnic i Zarząd Terenów Publicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d18b0ps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18b0ps
Więcej tematów