Trwa ładowanie...

Warszawa. Jak dba się o czystość pod ziemią?

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa regularnie sprząta tereny dla pieszych. Oznacza to nie tylko zamiatanie chodników i przystanków, lecz także kompleksowe mycie przejść podziemnych.

Warszawa. Jak dba się o czystość pod ziemią?Źródło: Zarząd Oczyszczania Miasta
d1uy01b
d1uy01b

Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa dba o czystość również pod ziemią. Regularnie sprząta przejścia podziemne, m.in. te znajdujące się przy stacji metra Marymont, przy Cytadeli, pomniku Chwała Saperom czy rondzie Zesłańców Syberyjskich. Chodniki w przejściach są zamiatane i myte wodą pod ciśnieniem. Podobnie oczyszczane są także schody, barierki i części naziemne, jak np. szklane zadaszenia wejść do przejścia przy Centrum Nauki Kopernik – informuje Zarząd Oczyszczania Miasta.

Sprzątanie przejść podziemnych to część kompleksowego dbania o tereny dla pieszych. Czyszczenie na mokro odbywa się za pomocą szorowarki, która kilka razy w miesiącu pojawia się w najbardziej reprezentacyjnych miejscach – na chodnikach Krakowskiego Przedmieścia oraz ul. Świętokrzyskiej.

Częstotliwość sprzątania uzależniona jest od potrzeb, natężenia ruchu pieszych i lokalizacji. Od wiosny przejścia umyte zostały łącznie już 40 razy. W sezonie letnim szczególną uwagą objęte są intensywnie odwiedzane przez przechodniów wieżyce Mostu Poniatowskiego.

Od jednego do nawet siedmiu razy w tygodniu zamiatane są chodniki, przystanki, kładki i schody. Łącznie to 3,4 mln m2. Za pozostałe chodniki w mieście odpowiadają inni zarządcy – m.in. urzędy dzielnic i Zarząd Terenów Publicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1uy01b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uy01b
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj