Trwa ładowanie...

Warszawa inwestuje w edukację prawną. Będzie więcej zajęć

Warszawa podpisała porozumienie w sprawie rozszerzenia dodatkowych lekcji prawa prowadzonych przez stołecznych radców. Szczegóły w artykule.

Warszawa. Dodatkowe zajęcia z prawaWarszawa. Dodatkowe zajęcia z prawaŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d33cpuu
d33cpuu

W stolicy lekcje prawa prowadzone są przez radców prawnych oraz aplikantów radcowskich z Okręgowej Izby Radców Prawnych. W zeszłym roku szkolnym radcowie przeprowadzili ponad 250 lekcji w kilkudziesięciu stołecznych placówkach – zarówno w liceach, jak i w szkołach podstawowych.

"Poszerzamy wiedzę i budujemy świadomość prawną warszawskich dzieci i młodzieży. To bardzo ważne w społeczeństwie obywatelskim, gdzie swoje prawa i obowiązki mają zarówno obywatele jak i władza. Niestety, w Polsce ostatnio się o tym zapomina. A dzięki udziałowi w tych zajęciach uczniowie będą bardziej świadomi i będą potrafili sobie radzić także z prostymi zagadnieniami występującymi w codziennym życiu" – skomentowała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Warszawa. "Radca prawny na piątkę"

Zajęcia, które proponuje program "Radca prawny na piątkę" zależnie od danej szkoły miały formułę regularną, jak też polegały na pojedynczych spotkaniach. Po wybuchu pandemii lekcje przeniosły się natomiast do sieci.

Koronawirus. Dariusz Piontkowski broni swoich decyzji ws. szkół

Jak zapewnia stołeczny ratusz, tematy poruszane na zajęciach są dostosowane do każdego z poziomów edukacji.

d33cpuu

"Podczas spotkania z praktykami prawa, co stanowi świetne uzupełnienie programu nauczania, dzieci i młodzież poznają zagadnienia związane z danymi osobowymi, prawami autorskimi, prawami człowieka, zobowiązaniami wynikającymi z prawa cywilnego czy prawa spadkowego, podstawy prawa gospodarczego, prawo rodzinne, prawo pracy oraz prawo konstytucyjne" – tłumaczy Karolina Gałecka z Urzędu Miasta.

Warszawa poszerza współpracę z Okręgową Izbą Radców Prawnych

Ratusz poinformował o podpisaniu porozumienia dotyczącego rozszerzenia współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych.

W tym roku w lekcjach będą mogli wziąć także uczniowie ze szkół zawodowych oraz Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d33cpuu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33cpuu
Więcej tematów