Trwa ładowanie...

Warszawa. Dzień Dziecka z Muzeum Polin. "W Waszych domach!"

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza zarówno dzieci, jak i dorosłych na coroczne święto –" Dzień Dziecka w krainie króla Maciusia". W tym roku wyjątkowo odbędzie się ono w domach wszystkich chętnych uczestników. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Warszawa. Dzień Dziecka z Muzeum Polin. "W Waszych domach!"Źródło: facebook.com
d8tx380
d8tx380

Warszawa. Dzień Dziecka w muzeum POLIN

W niedzielę 31 maja Muzeum POLIN uruchomi internetową platformę, dzięki której najmłodsi goście będą mieli możliwość wzięcia udziału w licznych grach i zabawach, otrzymają wskazówki do zadań, które będą mogli rozwiązać. Ponadto zdobędą rycerskie sprawności i zbudują własny zamek na dworze króla Maciusia.

- Na zakończenie zabawy o godz. 15.00, Muzeum POLIN wraz z Nowym Teatrem zaprosi dużych i małych dorosłych na premierę internetową spektaklu „Piotruś Pan”. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Aby rozpocząć grę, wystarczy wejść w bajkowy świat stworzony na stronie internetowej - podkreśla Marta Dziewulska, rzeczniczka prasowa Muzeum POLIN.

Tego dnia placówka zorganizuje również kulinarne warsztaty rodzinne dla Głuchych tłumaczone na Polski Język Migowy.

- Nieustraszony Król Maciuś nie odpuszcza i wzywa swoich rycerzy na walne zebranie z okazji Dnia Dziecka. A kim będą Ci dzielni wojowie? Zapraszamy do wspólnej zabawy w rycerzy i rycerki! Młodzi gracze wspólnie z rodzicami będą mogli stanąć w szranki i ustalić raz na zawsze, jaki powinien być rycerz króla Maciusia! Rycerze i rycerki wyruszają w podróż po krainie Maciusia i wykonują zadania związane z jedną z czterech specjalizacji – muzykują, majsterkują, odgrywają scenki, pokonują labirynty. Dzięki nim dowiedzą się co to oznacza być najlepszym rycerzem króla – czytamy w opisie wydarzenia na stronie internetowej Muzeum.

d8tx380

Ponadto o godz. 15.00 Muzeum POLIN i Nowy Teatr zapraszają na internetową premierę sztuki „Piotruś Pan” w reż. Łukasza Kosa. Nagranie będzie aktywnie przez 24 godziny od premiery online, tj. do 1 czerwca do godz. 15.00. Z kolei w internetowym Radiu POLIN przygotowane zostaną emisje m.in. o obywatelskości i tym jak ją rozwijać czy dyskusję o potrzebie czytania książek dzieciom i przez dzieci), odczytane zostaną książki dla dzieci „Jak ciężko być królem” opartej na twórczości Janusza Korczaka (przeczytają je: Anna Czartoryska, Katarzyna Łaska, Anna Mucha i Katarzyna Zielińska) oraz koncert chóru dziecięcego i orkiestry, do którego muzykę napisał Jerzy Rogiewicz a słowa Grzegorz Uzdański.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8tx380
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8tx380
Więcej tematów