Trwa ładowanie...

Warszawa. Coraz częściej zapominamy o epidemii w środkach komunikacji

Stołeczny ratusz informuje, że w ostatnim czasie odnotowywane są coraz częstsze przypadki nieprzestrzegania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Dotyczy to szczególnie pojazdów komunikacji miejskiej.

Warszawa. Coraz częściej zapominamy o epidemii w środkach komunikacjiŹródło: PAP
d4ncvdf
d4ncvdf

Jak zapewnia ratusz, priorytetem władz miasta jest bezpieczeństwo pasażerów Warszawskiego Transportu Publicznego, zwłaszcza w czasie epidemii koronawirusa.

Przestrzeganie wprowadzonych na czas epidemii zakazów i nakazów to gwarancja bezpieczeństwa dla pasażerów i kierowców.

Do tej pory Zarząd Transportu Miejskiego przeprowadził szereg akcji informacyjnych w formie plakatów wywieszanych w pojazdach jak i na wiatach przystankowych, spotów wyświetlanych na ekranach monitorów znajdujących się w pojazdach czy informacji głosowych przypominających o obowiązku zakrywania ust i nosa.

d4ncvdf

Niestety, pomimo aktywnych działań edukacyjnych i informacyjnych coraz częściej zdarzają się przypadki niestosowania się pasażerów do obowiązujących obostrzeń.

Warszawa. Będą rozszerzone kontrole

W związku z niepojącym trendem, władze miasta zwróciły się do policji z prośbą o rozszerzenie kontroli obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów korzystających z WTP.

Ratusz przypomina też, że od samego początku wprowadzone były procedury bezpieczeństwa dla kontrolerów biletów w zakresie postępowania z pasażerem niestosującym się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej.

Wydzielone zostały też specjalne strefy bezpieczeństwa oddzielające kierowców i motorniczych od pasażerów.

d4ncvdf

Wszystkie działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i użytkowników komunikacji miejskiej w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4ncvdf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ncvdf
Więcej tematów