Trwa ładowanie...

Warszawa. Bieg Powstania Warszawskiego tym razem online

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, Bieg Powstania Warszawskiego w tym roku, będzie miał miejsce jedynie w sieci. Wirtualne wydarzenie odbędzie się w ostatni weekend lipca.

Warszawa. Bieg Powstania Warszawskiego tym razem onlineŹródło: East News
d36zmzp
d36zmzp

W terminie 24-26 lipca odbędzie się dobrze znany mieszkańcom stolicy – Bieg Powstania Warszawskiego. Do wydarzenia można dołączyć bezpłatnie. W tym roku jednak zawody zostały całkowicie przeniesione do Internetu. Start i meta biegu zależeć będą wyłącznie od osób biorących udział.

Warszawa. "Bieg na odległość"

Jak tłumaczy warszawski ratusz, sytuacja epidemiologiczna w dalszym ciągu nie pozwala spotkać się w wielotysięcznym tłumie na starcie i mecie. Każdego dnia odnotowywane są kolejne przypadki zakażenia koronawirusem oraz zgony spowodowane (lub częściowo spowodowane) przez Covid-19.

W ubiegłym roku na liście startowej biegu znalazło się 13 000 nazwisk, a frekwencja na mecie pobiła rekord.

"Zobacz także: Koronawirus. Biegacze z Afryki zdominują igrzyska? "Nadal mogą normalnie trenować na wysokościach""

"Siła marki Biegu Powstania Warszawskiego okazuje się tak duża, że organizacja imprezy w wydaniu wirtualnym i symbolicznym wydaje się być działaniem oczekiwanym przez zawodników, co roku uczestniczących w Warszawskiej Triadzie Biegowej "Zabiegaj o pamięć". Do udziału zachęcamy wszystkich - wiek i miejsce zamieszkania nie mają znaczenia" – tłumaczy Maciej Mroczek, p.o. Dyrektor Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

d36zmzp

Urząd Miasta informuje, że w wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego warto wziąć udział wraz ze znajomymi, przyjaciółmi czy w grupie biegowej, szanując przy tym reguły sanitarne i zdroworozsądkowe.

Bieg Powstania Warszawskiego – trasę ustalą uczestnicy

"Można ustalić ciekawą, zahaczającą o punkty historyczne w Warszawie. Może mieć ona kształt symbolu Polski Walczącej, czyli popularnej "kotwicy". Może to być dystans 5 lub 10 kilometrów, wzorem tradycyjnych zmagań sportowych z Biegu Powstania, sztafeta maratońska śladem walk powstańczych albo też szybkie 1944 metrów na bieżni. Wszelkie odniesienia historyczne są mile widziane. – Potraktujcie je jednak jako wyzwanie, nie konieczność. Będzie nam niezwykle miło, jeśli zdecydujecie się pobiec w koszulkach z poprzednich edycji Biegu Powstania Warszawskiego" – mówi Karol Adamaszek z Aktywnej Warszawy.

Ponadto organizatorzy wydarzenia przewidują nagrody za najciekawsze trasy w wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego. Miasto zachęca także do wsparcia jednej z instytucji kombatanckich, pomagających powstańcom warszawskim.

Celem Biegu Powstania Warszawskiego jest uhonorowanie powstańców warszawskich i bohaterskiej ludności, która walczyła w obronie stolicy w 1944 roku, jak również integracja biegaczy.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36zmzp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36zmzp
Więcej tematów