Trwa ładowanie...

Warszawa. Bezpieczniej na ulicy Radiowej. Kierowcy będą musieli zwolnić

ZDM wprowadził kolejne zmiany na Bemowie. Szczegóły w artykule.

Warszawa. Bezpieczniej na ulicy Radiowej. Kierowcy będą musieli zwolnić
d3y5bnb
d3y5bnb

Zarząd Dróg Miejskich realizuje program bezpieczeństwa na drogach. Wyposaża przejścia dla pieszych w sygnalizację świetlną lub elementy "uspokojenia ruchu".

"Kompleksowy profesjonalny audyt stanowi jedną z głównych podstaw w działaniach ZDM na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Do tej pory objął on już 12 dzielnic i ponad 3 tys. zebr, w tym roku kontrolujemy ostatnie 6 dzielnic. Przejścia dla pieszych na Bemowie zostały objęte audytem w 2019 roku. Zbadaliśmy 171 lokalizacji" – podał do ogólnej wiadomości ZDM.

Warszawa. Ulica Radiowa była niebezpiecznym punktem na mapie stolicy

Jedno z potencjalnie niebezpiecznych przejść dla pieszych w stolicy, mieściło przy ulicy Radiowej i Andyjskiej. Jezdnia poprzez to, że miała w tym miejscu po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, była idealna dla kierowców do wyprzedzania, co natomiast stanowiło olbrzymie zagrożenie dla przechodniów.

"Zobacz także: Wypadek autobusu w Warszawie. Nagrania z miejsca tragedii"

Jak donoszą drogowcy, obecnie ruch w rejonie tego przejścia został już uspokojony.

d3y5bnb

"Istniejący azyl na przejściu został powiększony tak, aby dodatkowy pas ruchu w kierunku centrum zaczynał się za przejściem (a nie tuż przed nim). Dodatkowo tor jazdy został odgięty, aby wymusić przestrzeganie dozwolonej prędkości jazdy (40 km/h). Na jezdni w kierunku przeciwnym pojawiły się zaś progi zwalniające. Są to tzw. progi podrzutowe" – tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich.

Ulicą Radiową poruszają się na co dzień autobusy niskopodłogowe, dlatego konstrukcja progów została odpowiednio zaprojektowana.

(fot. Zarząd Dróg Miejskich)

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3y5bnb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y5bnb
Więcej tematów