Trwa ładowanie...

Warszawa bez światła. Nadszedł czas na kolejną edycję "Nocy spadających gwiazd"

Nie trzeba mieć żadnej fachowej wiedzy ani drogiego sprzętu. Wystarczy położyć się wygodnie na kocu lub leżaku i cierpliwie wpatrywać się w niebo.

Warszawa bez światła. Nadszedł czas na kolejną edycję "Nocy spadających gwiazd"
dey5bwk
dey5bwk

Tradycją stało się już, że w nocy z 12 na 13 sierpnia warszawiacy gromadzą się, aby wspólnie obserwować maksimum roju Perseidów. Tej nocy będzie można zobaczyć ponad 100 meteorów na godzinę.

Wydarzenie co roku przyciąga tłumy ludzi. Może dlatego, że obserwacje meteorów należą do najprostszych obserwacji astronomicznych. Nie trzeba mieć żadnej fachowej wiedzy ani drogiego sprzętu. Wystarczy położyć się wygodnie na kocu lub leżaku i cierpliwie wpatrywać się w niebo - najlepiej w kierunku wschodnim lub po prostu do góry.

Spadające gwiazdy są najlepiej widzialne, kiedy z ziemią zderza się smuga gazu i pyłu jaki pozostawia za sobą kometa. Wtedy to przedziera się jej warkocz, a cząsteczki przenikają do atmosfery i są widoczne dla wszystkich obserwatorów.

Zgasną światła

- Specjalnie na czas obserwacji Perseidów nad Parkiem Odkrywców wyłączamy dla was całą iluminację Centrum Nauki Kopernik, planetarium Niebo Kopernika oraz podświetlenie naszego Parku Odkrywców. Ale to nie wszystko! – piszą na stronie organizatorzy wydarzenia, Centrum Nauki Kopernik.

dey5bwk

We współpracę włączy się ponownie Zarząd Dróg i Mostów, który na ten wieczór wyłączy światła w takich miejscach jak:

- Stadion PGE Narodowy

- Część oświetlenia naziemnej części stacji metra CNK

- Światła wyjść z tunelu Wisłostrady

- Mosty Świętokrzyski, Poniatowskiego, Śląsko-Dąbrowski

- Oświetlenie skweru Kahla

Nowością jest, że do wydarzenia dołącza sąsiadujące Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Innogy, które również rezygnują z elektryczności.

dey5bwk

Centrum Nauki Kopernik zaprasza do Parku Odkrywców 12 sierpnia o godz. 21.00.

dey5bwk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dey5bwk
Więcej tematów