Trwa ładowanie...

Warszawa. Będą konsultacje społeczne w sprawie dojazdu do Wola Parku?

Prywatny inwestor porozumiał się ze ZMID w sprawie budowy nowego dojazdu do centrum handlowego Wola Park. Projekt wymaga likwidacji m.in. 23 ogródków działkowych. Burmistrz Woli chce przeprowadzenia konsultacji społecznych, ponieważ pojawiły się już pierwsze głosy protestu.

Warszawa. Będą konsultacje społeczne w sprawie dojazdu do Wola Parku?Źródło: PAP
d51nc7t
d51nc7t

Właściciel Wola Park zapowiedział wybudowanie nowego połączenia drogowego z centrum handlowym. Chodzi o stworzenie łącznika ul. Górczewskiej z Obozową i Dywizjonu 303, obok pętli tramwajowej Koło.

Jak informuje Urząd Dzielnicy Wola, inwestycja drogowa wymaga jednak likwidacji 23 ogródków działkowych na terenie "Koła”. Już pojawiają się pierwsze głosy protestu ze strony niezadowolonych mieszkańców.

Warszawa. Dzielnica chce pomóc w konsultacjach społecznych

- Niedobrze się stało, że tak dużej inwestycji nie poprzedziły konsultacje społeczne. Dzielnica deklaruje pomoc w organizacji i przeprowadzeniu konsultacji z lokalną społecznością. Zwróciłem się już z odpowiednim pismem do Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych – podkreślił burmistrz dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski.

Inwestycję przewiduje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Natomiast planowana teraz droga miałaby zmieniony przebieg. W zamyśle miała łączyć się bezpośrednio z ulicą Dywizjonu 303. Obecnie ma prowadzić do nowego skrzyżowania z ul. Księcia Janusza, która przejmuje cały ruch od strony Bemowa do Górczewskiej.

Nowa droga ma być przystosowana do ruchu pieszego i rowerowego. W planach są nowe miejsca postojowe. Cała inwestycja ma kosztować ponad 7 mln złotych. Będzie całkowicie sfinansowana przez prywatnego inwestora.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d51nc7t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d51nc7t
Więcej tematów