Trwa ładowanie...

Warszawa. 77. Rajd Polski. Będą utrudnienia w ruchu w centrum miasta

Ulica Karowa na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do ulicy Dobrej, Furmańska, Browarna i Gęsta staną się weekend miejscem motoryzacyjnych wyścigów. Rusza Rajd Polski. Będzie wiele emocji, ale w niedzielę, gdy rajdowcy dotrą do stolicy, spodziewać się należy także zmian, które komplikować mogą normalny ruch w Warszawie.

Warszawa. Uczestnicy wyścigu wystartują na Mazurach. Do stolicy dotrą w niedzielne popołudnie Warszawa. Uczestnicy wyścigu wystartują na Mazurach. Do stolicy dotrą w niedzielne popołudnie Źródło: 77. Rajd Polski Orlen
d1bzoms
d1bzoms

Pierwszy w historii Rajd Polski wystartował w 1921 roku z Warszawy. Po stu latach zawodnicy trzydniowej rywalizacji znów pojawią się w stolicy Polski. Zakończenie wyścigu odbędzie się na ulicy Karowej.

Wcześniej jednak zawodnicy rozegrają dwanaście odcinków specjalnych wśród mazurskich jezior i jednego oesu w okolicach Przasnysza. Rajdowe załogi, startujące w 77. Rajdzie Polski Orlen, rozgrywanym od 18 do 20 czerwca, przejadą 870 kilometrów.

Samochody wystartowały w piątek na odcinku kwalifikacyjnym Tałty. Wieczorem zawodników czeka pierwsza próba na torze Mikołajki Arena. Dzień później, w sobotę 19 czerwca, załogi mają do wykonania 7 oesów o długości 133 kilometrów. Niedzielny poranek zacznie się nowym zadaniem - trzeba będzie sprawdzić się na czterech, liczących blisko 50 kilometrów odcinków w okolicy Mikołajek i dotrzeć do Warszawy oesem Przasnysz.

Około godziny 18 w niedzielę rozegra się dwukilometrowy finał na ulicach Browarnej, Furmańskiej i Karowej w stolicy. Meta tego odcinka w centrum stolicy ulokowana będzie obok hotelu Bristol.

d1bzoms

Warszawa. 77. Rajd Polski. Będą utrudnienia w ruchu w centrum miasta

Od początku, czyli od roku 1921 roku, od kiedy rozegrano 76 edycji rajdu, wyścig lokalizował się w różnych rejonach Polski. W okresie międzywojennej rajdowe maszyny stanowiły sensację dla mieszkańców Lwowa, czy Wilna. Po wojnie oprócz Warszawy gościł w Krakowie, Zakopanem, Łodzi, Wrocławiu, Kłodzku, czy Polanicy Zdroju i wielu innych większych i mniejszych miastach. Od sezonu 2005 Rajd Polski zadomowił się w Mikołajkach. W tym roku zahaczy też o miejsce swojego początku.

W niedzielę Warszawa musi uzbroić się w cierpliwość. Będzie zamieszane na ulicach. Wiślana stanie się dwukierunkowa, wokół ulic zamkniętych dla rajdowców prowadzone będą objazdy. Zamknięty obszar będzie można ominąć ulicami Leszczyńską, Dobrą i Karową do Wybrzeża Kościuszkowskiego.

Jak informuje ratusz, ulica Dobra będzie otwarta dla ruchu na odcinku pomiędzy Karową a Bednarską. Możliwy będzie dojazd Leszczyńską do Oboźnej. Zamknięte dla ruchu jest też Krakowskie Przedmieście - tak jak w każdy letni weekend.

Zmiany w ruchu nastąpią w nocy z soboty 19 czerwca na niedzielę 20 czerwca. Na ulicach, na których odbędzie się rajd, ustawione zostaną znaki zakazu parkowania z informacją o możliwości odholowania pojazdu. Mieszkańcy rejonów miasta, zaanektowanych przez uczestników imprezy, do swojej posesji będą mogli dojechać do godziny 15.30 w niedzielę. Później ulica aż do 20.30 zostanie wyłączona z ruchu. W trakcie rajdu ulica Karowa zostanie zamknięta również dla ruchu pieszego i rowerowego.

Cyberatak na rząd. Minister Semeniuk: Zmasowany atak dezinformacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1bzoms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bzoms
Więcej tematów