Trwa ładowanie...

Warszawa. 3,3 tys. interwencji pogotowia porządkowego

Ekipy Pogotowia Porządkowego Zarządu Oczyszczania Miasta usuwają z jezdni nagłe zanieczyszczenia, które mogą zagrażać bezpieczeństwu. Sprzątają m.in. po wypadkach. W tym roku podjęły interwencję już 3, 3 tys. razy.

Warszawa. 3,3 tys. interwencji pogotowia porządkowegoŹródło: ZOM
djs5btk
djs5btk

Pogotowie Porządkowe Zarządu Oczyszczania Miasta usuwa z jezdni nagłe zanieczyszczenia, które zagrażają bezpieczeństwu. Pogotowie działa całodobowo przez wszystkie dni w roku. Razem z policją, strażą pożarną czy pogotowiem ratunkowym zjawia się na miejscu wypadku.

Sprząta elementy karoserii i rozbite szkło. Usuwa też rozlane paliwa i oleje, aby jak najszybciej oczyścić jezdnię i zapewnić bezpieczeństwo. W tym roku ekipy pogotowia sprzątały po wypadkach już 1, 3 tys. razy. Wszystkich interwencji od początku roku było 3,3 tys.

Zanieczyszczenia, które nagle pojawiają się na jezdni, to często również ładunki, które spadły z samochodów. W tym roku sprzątano na przykład styropian, rozbite szkło, kosmetyki, jabłka czy bele słomy. Ekipy pogotowia usuwają również substancje, które mogłyby powodować poślizg. W ciągu minionego półrocza było to łącznie 80 tys. m2 plam z olejów i paliw.

djs5btk

Ekipy Pogotowia Porządkowego ZOM są w gotowości również w czasie świąt państwowych, przemarszów i manifestacji oraz imprez sportowych. Sygnał do interwencji i podjęcia szybkiego sprzątania dostają z centrum dowodzenia w Zarządzie Oczyszczania Miasta. To tu trafiają informacje od Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Centrum Zarządzania Kryzysowego Warszawy oraz całodobowo monitorujących miasto kontrolerów ZOM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

djs5btk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djs5btk
Więcej tematów