Trwa ładowanie...

Wakacyjne centrum Warszawy na Cyplu Czerniakowskim

Na nadwiślańskim terenie powstaje Miasto Cypel.

Wakacyjne centrum Warszawy na Cyplu Czerniakowskim
d3gssz2
d3gssz2

Młodzi warszawiacy zabrali się za tworzenie przestrzeni kulturalno-rozrywkowej. Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy, bo na Cyplu Czerniakowskim sporadycznie co prawda, ale odbywały się już duże imprezy plenerowe. Miejsce jest malowniczo położone, łatwo dotrzeć tutaj z centrum Warszawy, w okolice dojeżdża wiele autobusów z różnych stron miasta. Aż smutno, że teren przez wiele lat był praktycznie nieużywany.

Teraz stanie tutaj miasteczko kontenerowe, w którym pojawią się małe bary, kawiarnie i butiki z modą. Będą się tu odbywały różne warsztaty. Powstanie również scena muzyczna, o którą zadbają dj'e z klubów Powiększenie, Plan B oraz Plac Zabaw. Pojawi się nawet namiot sponsora - sklepu Tesco - być może tylko z artykułami ekologicznymi. ****

Miasto Cypel ruszy ze swoją kulturalno-rozrywkową ofertą już 11 maja. W czerwcu, ze względu na wymogi Euro dotyczące mistrzostw w piłce nożnej, zawiesi swoją działalność. Na ten czas zamieni się w pole namiotowe Cypel Camp.

Nad Wisłą będzie się w tym roku działo, będzie więc można nawet jednego dnia wpaść na Cypel, przepłynąć się po Wiśle z Przemkiem Paskiem z fundacji Ja Wisła (stacjonuje on w sąsiednim Porcie Praskim). Stąd niedaleko mamy do przystanku Tramwaju Wodnego, pod pomnik Syrenki, gdzie stanie imprezowa barka, do Centrum Nauki Kopernik.

d3gssz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gssz2
Więcej tematów