Trwa ładowanie...

W listopadzie muzea za darmo!

W Warszawie aż trzy najważniejsze. Sprawdźcie które!

W listopadzie muzea za darmo!
d1ji43b
d1ji43b

Muzeum Łazienki Królewskie, Zamek Królewski i Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie ogłaszają listopad 2013 r. miesiącem bezpłatnego zwiedzania!

Już po raz drugi Rezydencje Królewskie zapraszają do bezpłatnego zwiedzania swoich wnętrz. W ubiegłym roku inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W listopadzie 2012 r. Rezydencje Królewskie odwiedziło 265,5 tys. osób. 29,5 tys. wzięło udział w muzealnych zajęciach edukacyjnych, z tego aż 16 tys. w 800 darmowych lekcjach muzealnych na temat nowoczesnego patriotyzmu, dla których inspiracją był strategiczny program Prezydenta RP – „Nowoczesny patriotyzm”. Akcji przyświecają trzy główne cele: zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury, edukacja kulturalna i wzrost uczestnictwa w kulturze.

W ramach porozumienia, Rezydencje Królewskie podejmują wspólne działania mające na celu promocję ich działalności. W dniach 4-29 listopada 2013 r. w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie zaprezentowany zostanie dorobek wydawniczy Muzeum Łazienki Królewskie, Zamku Królewskiego oraz Muzeum Pałacu króla Jana III w Wilanowie. Na kolejnych planszach pokazanych zostanie blisko sto pozycji wydanych przez wymienione instytucje w ostatnich latach.

d1ji43b

Kto jeszcze nie był, ma świetna okazję by to nadrobić.

d1ji43b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ji43b
Więcej tematów