Trwa ładowanie...

Uszkodzone samochody, powalone drzewa, utrudnienia w ruchu. Oto skutki nawałnicy, która przeszła nad Warszawą

Mieszkańcy musza liczyć się z potężnymi utrudnieniami w funkcjonowaniu komunikacji oraz kolei.

Uszkodzone samochody, powalone drzewa, utrudnienia w ruchu. Oto skutki nawałnicy, która przeszła nad Warszawą
d3ks2pb
d3ks2pb

Niedzielne wyładowania atmosferyczne, ulewny deszcz oraz bardzo silny, porywisty wiatr, powodują, iż warszawskie ulice zamieniają się w małe potoki usłane setkami oberwanych konarów, gałęzi i elementów infrastruktury miejskiej. W wielu miejscach powalone zostały drzewa i latarnie, a ruch miejski został wstrzymany. Straż pożarna, w ciągu kilku ostatnich godzin, odebrała już ponad 120 zgłoszeń do interwencji.

- Odebraliśmy już ponad 120 zgłoszeń. Ruch w wielu miejscach jest wstrzymany. Jak dotąd najbardziej "ucierpiał" Mokotów oraz Śródmieście. Mamy także sporo zgłoszeń z Bemowa. Jednak najwięcej interwencji podejmujemy w Centrum - powiedział WawaLove - Leszek Borlik ze wydziału prasowego straży pożarnej.

W okolicach ul. Rozbrat, na skrzyżowaniu z ulicą fabryczną runęła latarnia, która powalona została przez drzewo. Ponadto nieopodal tego miejsca kolejne drzewo spadło na chodnik, uszkadzając dwa samochody. Na miejscu pracują strażacy, a ruch miejski jest wstrzymywany. Mieszkańcy musza liczyć się ze sporymi utrudnieniami i zmianami w kursowaniu komunikacji.

Utrudnienia na Lotniska Chopina. Zalany terminal

(Fot. Jarosław Kuźniar/tt)

(Fot. Lotnisko Chopina/tt)

Powalone drzewo na Wale Miedzeszyńskim

(Fot. Ewa Gajewska/tt)

Ciemne chmury, porywisty wiatr, deszcz i burze - tak wygląda obecnie Warszawa

(Fot. Jarosław Turała/tt)

(Fot. Bartłomiej Kuś/tt)

d3ks2pb

Aplikacja Warszawa 19115

"Jeśli w Twojej okolicy burza połamała drzewa lub woda wylewa się ze studzienek, skontaktuj się z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115, portalu www.warszawa 19115 lub zadzwoń pod nr 19115 - poinformuj o zdarzeniu, a MCK od razu skieruje sprawę do odpowiednich służb" - informuje ratusz.

d3ks2pb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ks2pb
Więcej tematów