Trwa ładowanie...

Urzekające targi polskich projektanów

„Urzeczenie” to nowe trendy, niszowe wzornictwo, krótkie serie, łączenie tradycji z nowoczesnością

Urzekające targi polskich projektanów
d724sap
d724sap

„Urzeczenie” to nazwa kiermaszu sztuki użytkowej, który odbędzie się w* dniach 24 i 25 listopada* (sobota, niedziela) w Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu 64. Jest to miejsce** **z tradycjami kupieckimi, czyli hol Resursy Obywatelskiej. Do wybuchu II Wojny Światowej znajdowała się tam również Resursa Kupiecka i sklepy. Kiermasz „Urzeczenie” nawiązuje do tej handlowej tradycji.

Swoje przedmioty wystawi kilkudziesięciu twórców z całej Polski, a wśród nich będą projektanci mody, akcesoriów, biżuterii, ceramiki, zabawek, wyposażenia domu. W kiermaszu wezmą udział lokalni rzemieślnicy i twórcy hand-made. Znane i wschodzące marki oraz grupy twórcze.__

Niektórzy wystawcy:

„Endesign” to marka, za którą stoi Natalia Gruszecka, absolwentka ASP we Wrocławiu. Natalia projektuje funkcjonalną, ale nie pozbawioną humoru, ceramikę, m.in. porcelanowe kubki, filiżanki i wazony. Bo nawet gorący kubek może mieć fajny kształt!

Absolwentka tej samej uczelni – Kinga Górska zaprezentuje również porcelanowe naczynia. W swoich projektach Kinga łączy wysokiej jakości, tradycyjnie białą porcelanę z nowoczesnymi, industrialnymi elementami.

d724sap

Flawless, czyli ubrania dla dzieci. Proste, wygodne, higieniczne. Bez ozdób, nadmiaru szwów, guzików. Takie, w których najpierw widzisz fajne dzieci, a potem fajne ubrania.

Scenografka i kostiumolog Anna Baumiller, współtwórczyni marki Kurka Wodna będzie sprzedawać zabawki - przytulanki.

Ivan Boots ciepłe buty na mroźną zimę. Wykonane ze skóry i filcu zgodnie z wielosetletnią rosyjską tradycją, sprawdzone przez setki lat w praktyce. Zaprojektowane z uwzględnieniem nowoczesnych trendów.

Swoje kolekcje pokażą młode projektantki: Kas Kryst, studentka Projektowania Ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie i Lana Nguyen, mieszkająca w Polsce, młoda projektantka z Wietnamu.

d724sap

„Out of Cnrl” zaprezentuje ubrania z tekstami i grafiką, Sylwia Snoch wygodne dzianinowe sukienki, a młoda marka odzieżowa Kuxido „Bezgraniczny Stukot Kalejdoskopu", czyli kolekcję sukienek.

Katarzyna Harasym z pracowni „Przezroczysta” przywiezie z Wrocławia szklane obiekty unikatowe i biżuterię ze szkła (jej instalacja szklana „Descamació-Złuszczenia"została wybrana drogą konkursową przez The Corning Museum off Glass w Nowym Jorku za jedną najlepszych prac roku 2011 na świecie).

„Projekt Mosko" przyjedzie z nowoczesną, geometryczną biżuterią ze stali nierdzewnej, a Unikke Design z projektami „Better Wear Than Use”, czyli biżuterią wykonaną m.in. wykorzystaniem nabojów i łusek! Maja Ostrowska absolwentka Edinburgh College of Art (OM jewellery design) zaprezentuje swoją biżuterię. Jej kolekcja „Be Cycle” zauroczy nie tylko fanów rowerów ( nawiązuje do rowerowych elementów). „Personal Style” przywiezie natomiast skórzaną biżuterię, również z ćwiekami i metalowymi motywami (to jeden z wiodących trendów tego sezonu!).

d724sap

Matylda Makulska z pracowni szkła artystycznego „Maku” zaprezentuje „Bul butle” i bransolety „Quadrate”, czyli szklaną biżuterię i akcesoria.

Misternie, ręcznie wyszywane koralikami kołnierzyki znajdziecie u Natalii Bielawskiej, a prezenty i akcesoria inspirowane polską tradycją na stoisku marki „Etno House”.

Będzie obecna pierwsza polska firma, która do produkcji tapet wykorzystuje pracochłonną technikę sitodruku, czyli „Red Poppy”. Wszystkie wzory tapet są autorskimi projektami Justyny Medon, absolwentki kierunku Surface Design w londyńskim College of Communication (projektantka jest laureatką I nagrody prestiżowego konkursu Liberty Classic Print).

d724sap

A także: *Robione na drutach ciepłe kominy *Małgorzaty Głogowskiej absolwentki ceramiki artystycznej, ręcznie zdobione torby etniczne „Organic by Nature",* obrazy młodych malarzy i grafików, cukierkowa biżuteria z modeliny „Ankoo”* i „Robię Co Mogę”, oryginalne stroiki na głowę i muchy „KOTO”,* Kolektyw Stukupuku* z wyrobami swoich artystów, „Don't Touch My Llama!” z koszulkami i czapkami,* „ Zuki”* z ręcznie malowanymi koszulkami.

Niektórzy wystawcy dostępni tylko jednego dnia, dlatego warto wpaść i sobotę, i w niedzielę.

Tylko w niedzielę będzie Marta Pruska z projektem „Album Rodzinny”- zrób sobie zdjęcie, z kim chcesz. W plenerowym studio będzie można sportretować się z rodziną, przyjaciółmi lub solo i - co najważniejsze - zabrać zdjęcie ze sobą. Fotki drukowane będą na miejscu.

ul. Krakowskie Przedmieście 64

Godziny otwarcia - sobota 12.00-20.00, niedziela 10.00-18.00

d724sap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d724sap
Więcej tematów