Ursynów. Druga stacja pogotowia w Szpitalu Południowym?
Władze Ursynowa zabiegają, aby na terenie dzielnicy powstała druga stacja pogotowia ratunkowego. Naturalną lokalizacją wydaje się budowany obecnie Szpital Południowy.
W środę na terenie budowy szpitala odbyło się robocze spotkanie na temat przeznaczenia w nim pomieszczeń dla ratowników medycznych – informuje komunikat urzędu dzielnicy.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy zastępcy burmistrza, Jakuba Berenta. Berent przypomniał, że kilka miesięcy temu, w związku z nieoczekiwanym wypowiedzeniem przez spółdzielnię mieszkaniową umowy najmu zawartej ze stacją pogotowia na lokal przy ul. Jastrzębowskiego, władze dzielnicy złożyły dwie deklaracje.
Krótszy czas dojazdu
„Jedną – że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby ratownicy medyczni pozostali w dotychczasowej siedzibie. I drugą – że poszukamy dla pogotowia alternatywnej lokalizacji” – powiedział Berent. Dodał, że takie rozwiązanie skróci czas dojazdu do pacjentów zamieszkujących południe Ursynowa, zmniejszy ryzyko niespodzianek takich jak ta ze strony spółdzielni oraz zapewni ratownikom lepsze warunki pracy.
W październiku 2019 r. w efekcie rozmów, w których uczestniczyły władze dzielnicy, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Stokłosy” odstąpiła od zamiaru wypowiedzenia umowy najmu przy ul. Jastrzębowskiego. Porozumiała się z „Meditransem” w sprawie dalszego funkcjonowania tam pogotowia.
Berent dodał, że wczorajsze spotkanie to „realizacja drugiej deklaracji, którą wówczas złożyliśmy”.
„Szpital Południowy wydaje się naturalną lokalizacją dla nowej stacji pogotowia na Ursynowie. Cieszę się, że gospodarze szpitala przy naszym skromnym zaangażowaniu podjęli rozmowy z „Meditransem”, które – miejmy nadzieję – zaowocują przeprowadzką dwóch zespołów ratowniczych z Jastrzębowskiego do nowego obiektu powstającego przy skrzyżowaniu ulic Pileckiego i Ghandi” – dodał zastępca burmistrza.
Pogotowie może zacząć działać przed otwarciem szpitala
Kolejnym krokiem jest ustalenie szczegółów technicznych funkcjonowania ratowników z „Meditransu” w pomieszczeniach Szpitala Południowego. Jeżeli rozmowy się powiodą, pogotowie będzie mogło rozpocząć działalność w szpitalu jeszcze przed jego pełnym wyposażeniem i otwarciem.
W spotkaniu uczestniczyły wszystkie zainteresowane strony - przedstawiciele zarządu dzielnicy, Karolina Mioduszewska, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa, Ewa Więckowska, prezes spółki odpowiedzialnej za uruchomienie Szpitala Południowego oraz pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.