Trwa ładowanie...

Umieszczą na dachu gigantyczny makaron!

Nietypowa instalacja jedzenie na PKP Powiśle

Umieszczą na dachu gigantyczny makaron!
d3mvlkm
d3mvlkm

Jak czytamy w opisie instalacji, zobaczymy spodek futurystycznej bryły Warszawa Powiśle jako wielki talerz, w którym spoczywa wygodnie ogromna porcja spaghetti z pulpecikami! Coś pomiędzy Cleas’em Oldenburg’iem a fantazją kucharki z liceum plastycznego.

W taki sposób klub Warszawa Powiśle zaprasza na JEDZENIE czyli gastro-rzeźbę autorstwa Grupy Spirala w ramach działań Zbiornika Kultury w Warszawa Powiśle. Za to zamieszanie odpowiadają Hubert Gromny i Xavery Wolski.

Od jakiegoś czasu chłopcy zajmują się jedzeniem parodiując nieco światek wytrawnych potraw i fancy magazynów o sztuce gotowania. Wytwory jedzeniopodobne przynoszą na myśl absurdalny sznyt surrealistów wnosząc do miejskiego krajobrazu element zaskoczenia.

Umieszczenie na dachu Warszawa Powiśle gigantycznej porcji makaronu wykonanej z tworzywa sztucznego jest pomysłem na oswajanie modernistycznej architektury Warszawy w sposób ekstremalny. Powojenne ikony nowego miasta stają się w tym wypadku sceną dla bezpretensjonalnych i mocnych działań artystycznych, które podejmują twórcy inicjatywy o nazwie Zbiornik Kultury.

d3mvlkm

Impreza odbędzie się dziś, 18 lipca o godz. 20.00 w klubie Warszawa Powiśle. W programie:

20:00 – otwarcie instalacji JEDZENIE / targ produktów jedzeniopodobnych Huberta i Xaverego.
22:00 – Granie do pulpeta w wykonaniu tegorocznego rezydenta Warszawa Powiśle

STRONA wydarzenia

d3mvlkm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mvlkm
Więcej tematów