Trwa ładowanie...

Udawał policjanta i wyłudził 30 tys. zł. Wpadł przy kolejnej próbie

Policja szuka poszkodowanego, który oddał złodziejowi 20 tys. złotych.

Udawał policjanta i wyłudził 30 tys. zł. Wpadł przy kolejnej próbie
d2nd3xc
d2nd3xc

20-latek chciał wyłudzić od starszego mężczyzny 30 tys. złotych. Wpadł, gdy odbierał pieniądze od 87-latka. Policjanci znaleźli przy nim jeszcze 20 tys. złotych, które pochodziły z przestępstwa o takim samym charakterze.

Do 87-latka zadzwonił mężczyzna podając się za funkcjonariusza. Rozmówca poinformował go, że może paść ofiarą przestępstwa, bo pracownicy banku współpracują z przestępcami i zamierzają ukraść jego pieniądze przelewając je na inny rachunek. W trakcie rozmowy telefonicznej informował 87-latka, że policja wie już o oszustwie i prosił o pomoc w zatrzymaniu przestępcy.

87-latek będąc przekonany, że bierze udział w policyjnej akcji udał się do banku, aby zrobić to, co mu polecono. Czujny pracownik banku podejrzewając, że pieniądze mogą trafić do oszustów, zaalarmował policję. Już po chwili funkcjonariusze pojawili się w banku, w którym miało dojść do wypłaty gotówki, zapobiegając w ten sposób przekazaniu przestępcy 30.000 złotych.

Patryk T. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania policjanci ujawnili przy mężczyźnie 20.000 złotych. Jak się okazało, 20-latek najprawdopodobniej dokonał takiego samego przestępstwa na szkodę innej osoby. Patryk T., po zebraniu materiału dowodowego, usłyszał zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Mężczyzna, decyzją Sądu, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo może mu teraz grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwracają się o pomoc w ustaleniu pokrzywdzonej osoby, która najprawdopodobniej w dniu 27 stycznia br. przy centrum handlowym przy ulicy Powstańców Śląskich przekazała oszustowi pieniądze w wysokości 20.000 złotych. Można kontaktować się dzwoniąc na numer telefonu dyżurnego KP Bemowo 22 60 32 580 lub adres e-mail: oficer.prasowy.krp4@ksp.policja.gov.pl

d2nd3xc
d2nd3xc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nd3xc
Więcej tematów