Trwa ładowanie...

Twórca "Wiedźmina" kupił Fort Traugutta

Za ponad 3 mln złotych!

Twórca "Wiedźmina" kupił Fort Traugutta
d3xtn5j
d3xtn5j

O tym, że Fort Traugutta jest na sprzedaż, informowaliśmy niedawno.* Jak dowiedzieliśmy się dziś od rzeczniczki Agencji Mienia Wojskowego, Małgorzaty Golińskiej, 8 lutego o godz. 13:30 został podpisany akt notarialny, na mocy którego nowym właścicielem obiektu został Pan Michał Kiciński* - prezes Cdp.pl (do 21 września 2012 CD Projekt) – producent m.in. Wiedźmina.

Nieruchomość sprzedano za 3 mln 30 tys. złotych. Nowy właściciel zapłaci jednak tylko połowę tej kwoty, ponieważ obiekt wpisany jest do rejestru zabytków.

We wcześniejszych latach Agencja Mienia Wojskowego sprzedała kilka historycznych nieruchomości, w tym m.in. Fort Sokolnickiego i Fort Legionów w Warszawie, Fort VI w Poznaniu oraz Fort Werner w Żurawicy pod Przemyślem. Dziś oba sprzedane przez Agencję warszawskie forty zyskały nowe życie – w pierwszym z nich dzielnica Żoliborz stworzyła Centrum Sztuki - Fort Sokolnickiego , a w odrestaurowanych wnętrzach drugiego funkcjonuje restauracja.

Być może w kwietniu w ręce nowego właściciela trafi też jedna z flagowych nieruchomości – zabytkowa Twierdza Modlin . Na nabywcę czeka prawie 58 ha terenu zabudowane 38 obiektami, w tym najdłuższym w Europie budynkiem koszarowym, który liczy 2250 m.

Cena wywoławcza to 56 mln złotych - są chętni?

d3xtn5j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xtn5j
Więcej tematów