Trwa ładowanie...

Turyści kochają Warszawę. "Tu można się zabawić"

Co przyciąga odwiedzających stolicę? Zabytki? Biznes? Dobra zabawa?

Turyści kochają Warszawę. "Tu można się zabawić"
d2ly678
d2ly678

Tylko w I kwartale 2015 roku do Warszawy przyjechało ponad 215 tys. turystów z całego świata. Stolicę najchętniej odwiedzają obywatele Wielkiej Brytanii.

- Jest trochę trudno znaleźć w Waszej stolicy miejsca mniej turystyczne, bardziej lokalne. Nie reklamują się szczególnie, dlatego polecam spędzić w Waszym mieście co najmniej weekend i zwyczajnie popytać warszawiaków, gdzie warto pójść - mówi WawaLove.pl Steven z Londynu. Anglik przyjechał tu z rekomendacji Polaków, których poznał w swoim kraju. - Kiedyś jeździłem do Krakowa, bo wszyscy polecali. Teraz częściej polecają Warszawę - dodaje.

Jak wynika z danych Warszawskiego Urzędu Statystycznego, w I kwartale 2015 roku do stolice przyjechało odwiedzić blisko 22. tys. Anglików i stanowili oni ponad 10 proc. wszystkich turystów. Na dalszych miejscach znaleźli się Włosi i Hiszpanie. 25-letni Marco przyjechał tu na finałowy mecz Ligi Europy i po prostu zakochał się w tym mieście. - Większość moich znajomych po meczu powróciła do domu. Ja postanowiłem zostać - mówi WawaLove.pl. - Nie żałuję ani minuty. Chyba nigdzie nie ma tylu ładnych dziewcząt, co tutaj - dodaje szarmancko Włoch.

Marco ma rację. Z badań, jakie przeprowadził niedawno TNS OPOP na zlecenie tygodnika Polityka wynika, że uroda warszawianek plasuje się znacznie powyżej ogólnokrajowej przeciętnej . Jednak nie tylko kobiety i piłka nożna powodują, że Warszawę odwiedzają turyści.

d2ly678

Z raportu międzynarodowej firmy badawczej Euromonitor International wynika, iż tylko w 2013 roku Warszawę odwiedziło prawie 4 mln osób z zagranicy. Oznacza to wzrost o 8,9 procent w w stosunku do roku wcześniejszego. Euromonitor podaje, że stolica przyciąga przede wszystkim osoby zajmujące się w naszym mieście biznesem. Nasze miasto znalazło się na 42. miejscu rankingu turystycznym przyciągając tyle samo zagranicznych turystów, co Madryt czy Florencja.

Co zwiedzają? Urząd Miejski opublikował niedawno Top 10. warszawskich atrakcji turystycznych. Według Ratusza najczęściej odwiedzane są Stare Miasto, Łazienki i Pałac w Wilanowie. Wśród nowszych obiektów znalazło się Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, a nawet Stadion Narodowy. Jednak młodsi turyści mają swoje, mniej "turystyczne" miejsca.

- Nie ma w moim mieście czegoś tak fantastycznego, jak wasza Praga Północ - mówi WawaLove.pl Alex z Monachium. - Nie chodzi o zabytki. One są rzeczywiście są wspaniałe, choć niezwykle zaniedbane, co u nas nie byłoby do pomyślenia. Chodzi o to, że ludzie w Warszawie potrafią stworzyć sobie miejsca do zabawy i świetnie się w nich bawić. Jedyną wadą jest to, że czasem miejsca "imprezowe" są od siebie mocno oddalone, nie macie jednego centrum rozrywki, jak w stolicy Bawarii - mówi niemiecki student i dodaje, że to także jest zaletą: dzięki podróżowaniu po mieście, można je dodatkowo poznać.

Z danych Warszawskiego Urzędu Statystycznego wynika, że przeciętny turysta spędza w stolicy około dwóch dni. Poza Anglikami, Hiszpanami i Włochami, Warszawę najczęściej odwiedzają turyści z Norwegii, Niemiec, Ukrainy i USA.

d2ly678
d2ly678
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ly678
Więcej tematów