Trwa ładowanie...

Trwa budowa nowej pętli w Ursusie. "W miejscu starej powstaną parkingi"

Realizacja tej inwestycji rozpoczęła się 4 września.

Trwa budowa nowej pętli w Ursusie. "W miejscu starej powstaną parkingi"
dx033yb
dx033yb

Władze Dzielnicy zdecydowały o budowie nowej pętli z prozaicznego powodu. W godzinach komunikacyjnego szczytu stara, zlokalizowana do tej pory przy ulicy Keniga, nie mieściła autobusów . Dlatego aktualnie trwa inwestycja przy Orląt Lwowskich. Nowa, większa i bardziej przestrzenna pętla będzie położona nieopodal nowo wybudowanego wiaduktu nad torami kolejowymi.
Jak informuje serwis Nr.waw.pl . zaplanowano na niej siedem stanowisk dla autobusów, co w praktyce wystarczy na swobodną obsługę wszystkich, aktualnych linii w Ursusie . Niewykluczone, że swój przejazd będzie tam kończył autobus 191, który obecnie dojeżdża do ulicy Regulskiej. Nie jest to jednak jeszcze ostatecznie potwierdzona informacja.

W miejscu starej pętli mają powstać m.in. parkingi dla okolicznych mieszkańców. Pieniądze na ten cel zostały już zarezerwowane w przyszłorocznym budżecie Dzielnicy. Dodatkowo ma się też pojawić przebudowany pas drogowy, na odcinku od ulicy Zagłoby do Orląt Lwowskich. Nowa pętla ma być gotowa w kwietniu przyszłego roku.

Żródło: Nr.waw.pl/WawaLove.pl

Przeczytajcie też: Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje w sprawie osadzonego kibica Legii

dx033yb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx033yb
Więcej tematów