Trwa ładowanie...

Tour de Pologne w Warszawie. Uwaga! Zmiany w komunikacji

Siedem etapów i do pokonania aż 1190 kilometrów - tak prezentuje się 73. edycja Tour de Pologne, która rozpocznie się w Warszawie we wtorek, 12 lipca. Władze wprowadzą zmiany w komunikacji już dzień wcześniej.

Tour de Pologne w Warszawie. Uwaga! Zmiany w komunikacji
d35x53s
d35x53s

Tour de Pologne to największe wydarzenie sportowe w Polsce. W dniach 12-18 lipca 2016 roku odbędzie się 73. edycja wyścigu. Do Warszawy sportowcy dojadą przejeżdżając m.in. przez Wołomin, Kobyłkę i Zielonkę, by do stolicy wjechać od strony Targówka. Możliwe będą utrudnienia w organizacji ruchu.

Hasłem przewodnim wyścigu jest „Szlakiem historii”, dlatego też zmagania kolarskiej czołówki rozpoczną się w podwarszawskim Radzyminie, miejscu słynnej bitwy z czasów wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku. Start honorowy wyścigu odbędzie się o godz. 13.20 na placu Konstytucji 3 Maja w Radzyminie.

Główną częścią etapu będzie kryterium uliczne po stolicy. Sportowcy będą mieli do pokonania osiem rund po 13,8 kilometra każda. Pierwsi zawodnicy powinni się pojawić około godz. 14.15. Peleton pojawi się m.in. na Krakowskim Przedmieściu, Nowym Świecie, w Alejach Ujazdowskich, na placu na Rozdrożu. Na trasie znajdują się też dwie górskie premie na ul. Karowej i Agrykoli oraz lotna premia na placu Trzech Krzyży. Meta zlokalizowana zostanie na placu Teatralnym. Dekoracja zawodników odbędzie się po godz. 16.45.

11 lipca z ruchu zostanie wyłączona część śródmiejskich ulic, a autobusy będą kursowały trasami objazdowymi. 12 lipca zmiany i utrudnienia w komunikacji miejskiej będą występowały w Warszawie – w Śródmieściu, na Mokotowie, Pradze i Targówku oraz w Radzyminie, Wołominie, Kobyłce i Zielonce.

12 lipca (wtorek)

Od godziny 6 nieprzejezdne będą ulice: Senatorska (od pl. Bankowego do Miodowej), Wierzbowa, Bielańska, Miodowa (od Senatorskiej do Krakowskiego Przedmieścia), Krakowskie Przedmieście (od Królewskiej do Miodowej), Moliera, Focha i pl. Piłsudskiego (jezdnia wsch. i zach.).

d35x53s

Trzy godziny później – od około godziny 9 komunikacja nie będzie kursowała ulicami: Senatorską (od pl. Bankowego do Miodowej), Wierzbową, Bielańską, Miodową (od Senatorskiej do Krakowskiego Przedmieścia), Krakowskim Przedmieściem (od Królewskiej do Miodowej), Moliera, Focha, pl. Piłsudskiego (jezdnia wsch. i zach.), Królewską (od Marszałkowskiej do Krakowskiego Przedmieścia), pl. Małachowskiego, Mazowiecką, Świętokrzyską (od Marszałkowskiej do Kopernika), Tamką (od Kopernika do Topiel), Topiel i Browarną.

Od około godziny 12.30 nieprzejezdne będą ulice: Senatorska (od pl. Bankowego do Miodowej), Wierzbowa, Bielańska, Miodowa (od Senatorskiej do Krakowskiego Przedmieścia), Krakowskie Przedmieście (od Królewskiej do Miodowej), Moliera, Focha, pl. Piłsudskiego (jezdnia wsch. i zach.), Królewska (od Marszałkowskiej do Krakowskiego Przedmieścia), pl. Małachowskiego, Mazowiecka, Świętokrzyska (od Marszałkowskiej do Kopernika), Tamka (od Kopernika do Topiel), Topiel, Browarna, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Belwederska (od Al. Ujazdowskich do Gagarina), Gagarina (jezdnia płn.), Czerniakowska (jezdnia zach. oprócz jednego pasa jezdni na odcinku Szwoleżerów – Gagarina), Szwoleżerów, Książęca i Kruczkowskiego.

Po godzinie 13 będą występowały krótkotrwałe wstrzymania ruchu na odcinku z Ząbek do ulicy Zajęczej w Warszawie, wynikające z przejazdu kolarzy. Czasowe utrudnienia w ruchu będą miały miejsce na trasie: Ząbki – Warszawa: Łodygowa – Radzymińska (jezdnia płn.), al. Solidarności (jezdnia płn.) – Targowa (jezdnia zach.) – Zamoyskiego – Sokola – Zamoście – most Świętokrzyski – Zajęcza.

W godzinach 17-23 wyłączone z ruchu będą ulice: Senatorska (od pl. Bankowego do Miodowej), Wierzbowa, Bielańska, Miodowa (od Senatorskiej do Krakowskiego Przedmieścia), Krakowskie Przedmieście (od Królewskiej do Miodowej), Moliera, Focha i pl. Piłsudskiego (jezdnia wsch. i zach.).

d35x53s

* *Więcej informacji na stronie ZTM Warszawa .

Miasto Stołeczne Warszawa jest partnerem 73. Tour de Pologne.

d35x53s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35x53s
Więcej tematów