Trwa ładowanie...

To ostatnie godziny głosowania w budżecie partycypacyjnym!

Mieszkańcy zdecydują na co wydać prawie 59 milionów z budżetów dzielnic. Zobacz, jak można zagłosować.

To ostatnie godziny głosowania w budżecie partycypacyjnym!
d3hqw82
d3hqw82

Do 24 czerwca trwa głosowanie w kolejnej edycji budżetu partypacyjnego. Projekty, które zdobędą najwięcej głosów, zostaną zrealizowane w 2017 roku.

Zostało zgłoszonych 2649 inicjatyw ze wszystkich warszawskich dzielnic. WawaLove.pl zrobiło zestawienie najciekawszych projektów: Minigolf, Kino "pod chmurką" czy Pszczoły w mieście: najciekawsze projekty budżetu partycypacyjnego [GALERIA]. Mieszkańcy muszą wybrać jedno, które ich zdaniem jest najbardziej potrzebne w danym obszarze. Uwaga! Można głosować tylko w jednej dzielnicy. Niektóre mogą być podzielone na obszary, które też należy określić podczas oddawnia głosu. Podział dzielnic jest opisany na stronie Budżetu Partycypacyjnego. * *

Głosować można przez internet na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl lub osobiście w urzędzie dzielnicy lub w wyznaczonym punkcie.

Swój głos może oddać każdy mieszkaniec Warszawy - nie jest wymagane zameldowanie. Mogą wziąć udział również osoby niepełnoletnie, które posiadają zgodę opiekuna prawnego.

Jeżeli mieszkaniec zagłosuje więcej niż jeden raz (np. przez Internet i osobiście), wtedy wszystkie jego głosy zostaną uznane za nieważne.

d3hqw82

Do realizacji w kolejnym roku budżetowym przekazywane są projekty, które uzyskają największą liczbę głosów w każdym z obszarów - aż do wyczerpania puli pieniędzy przeznaczonej na dany obszar. Jeśli np. dwa pierwsze projekty (z największą liczba głosów) nie wyczerpią puli pieniędzy w danym obszarze, wówczas dobierany do realizacji będzie kolejny projekt, który mieści się w ramach finansowych - jeśli trzeci projekt będzie zbyt drogi (przekroczy pulę pieniędzy), do realizacji dobierane będą kolejne projekty (np. czwarty lub piąty), aż do wyczerpania pieniędzy przeznaczonych na dany obszar.

Ogłoszenie wyników głosowania odbędzie się 17 lipca.

Przeczytajcie również: Zmiany w komunikacji miejskiej. Czy rowerzyści będą mogli korzystać z autobusów?

d3hqw82
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hqw82
Więcej tematów