Trwa ładowanie...

To nowość. Jutro w mieście pojawią się elektryczne rowery

Sieć rowerowa w stolicy ma już ponad 500 kilometrów.

To nowość. Jutro w mieście pojawią się elektryczne rowery
d192oid
d192oid

Na warszawskich ulicach jutro pojawi się 100 nowych rowerów elektrycznych. Zobacz, na których stacjach można je wypożyczyć.

-Veturilo bije kolejne rekordy wypożyczeń, a my stale urozmaicamy ofertę naszego systemu. Pierwszą nowością były tandemy, później pojawiły się rowerki dziecięce, a od końca sierpnia w ramach systemu można będzie wypożyczać rowery elektryczne – mówi Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Lokalizacje

31 sierpnia w mieście pojawi się 10 dodatkowych stacji się przy ul. Miodowej (nad tunelem Trasy WZ), skrzyżowaniach ul. Karowej oraz ul. Traugutta z Krakowskim Przedmieściem, przy stacji metra Nowy Świat, na pl. Trzech Krzyży, przy Centrum Nauki Kopernik oraz przy skrzyżowaniach Mariensztatu z ul. Sowią, ul. Karowej z Wisłostradą, Topieli z Tamką oraz Wioślarskiej z Ludną. To jedyne stacje, w których będzie można wypożyczyć i oddać rower elektryczny - tylko one mają możliwość ładowania baterii.

Rowerem elektrycznym można jechać maksymalnie 25 km/h, a naładowana bateria wystarczy na 60 do 130 kilometrów. Specjalny wskaźnik pokazuje aktualny stan baterii.

d192oid

Zasady korzystania

Pierwsze 20 minut jest bezpłatne. 21 minuty do godziny trzeba będzie zapłacić 6 zł, a druga i każda kolejna godzina wypożyczenia będzie kosztowała 14 zł. Jednak, aby pozwolić użytkownikom na zapoznanie się z nowym systemem, przez pierwsze dwa tygodnie operator nie będzie naliczał opłaty za pierwszą godzinę jazdy.

Warszawa stale rozbudowuje infrastrukturę. Sieć rowerowa w stolicy ma już ponad 500 kilometrów - w tym 390 km dróg dla rowerów, 62 km ciągów pieszo-rowerowych i 44 km pasów i kontrapasów rowerowych.

Popularność roweru jako środka transportu stale rośnie - w 2015 roku Warszawskie Badanie Ruchu wykazało, że na rowerze odbywa się 3,8 proc. podróży niepieszych, dziś udział ten szacuje się już na 5,5 proc.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Warszawa wysoko w rankingu. Jesteśmy rowerową stolicą Europy?

d192oid
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d192oid
Więcej tematów